Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért a legfinomabb ételek a...

Miért a legfinomabb ételek a leghizlalóbbak?

Figyelt kérdés
Például a hamburgerben is van vagy 600 kalória,pedig olyan finom..
2016. júl. 2. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Na ezért csináljuk házilag, és máris feleannyi...ugyanígy a pizza is stb. Ráadásul otthon készítheted teljes kiőrlésű lisztből is a zsemlét.


Amúgy 600 kcal egy ebédnek teljesen megfelel, ha mellé nem eszel mást és normálisan reggelizel-vacsorázol.


Az alap kijelentéssel viszont nem tudok egyetérteni, mert ízlés kérdése kinek mi a finom. Az én kedvenc ételeim egyáltalán nem hizlalóak, nem szeretem a zsíros ételeket, sem a mű vagy félkész kajákat.

2016. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg azért, mert a zsír kihozza, gazdagítja az ízeket, a édes íz pedig már az anyatejtől kezdve a pozitív érzelmekkel, gondoskodással társul. Ez szerintem még evolúciós eredetű, az őseinknek sok kalóriát kellett bevinniük a túléléshez.

De manapság egyre több ember számára inkább a reformkonyha jelenti a kellemes ízvilágot.

2016. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

3. Nem csoda, csak ész kell hozzá, de látom neked abból nincs sok :)


Ha otthon készíted a zsemlét mint mi pl. teljes kiőrlésű vagy maglisztből, a pizzát is, jelentősen csökken a kalóriatartalma.


Egy előre csomagolt hamburgerzsemle önmagában majdhogynem 400kcal (pont nemrég néztem). Egy otthon készített zsemle bőven 100 alatt van.


Na mindegy, aki hülye annak hiába magyarázok :)

2016. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Neked komolyan a szádba kell rágni, hogy az előre elkészített, csomagolt termékeknek nem a fehér liszttől nagy a kalóriatartalmuk, hanem a gyártáskor felhasznált egyéb dolgoktól, amik házilag nem kerülnek bele? Pl. cukor,pálmazsír, egyéb adalékanyagok??


Legközelebb ha nem értesz valamihez, legalább ne szólalj meg...

2016. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Milyen cukor?? Milyen pálmazsír??

Ha bemegyek egy hamburgereshez hol lesz ott a hamburgerben cukor meg pálmazsír te nagyon hülye?"


Már az első kommentemben is írtam, hogy a BOLTI HAMBURGER ZSEMLÉRŐL BESZÉLEK. Ha nem tudsz olvasni sem, minek vitatkozol te nyomorék?

2016. júl. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Bocs, a 2.-ban írtam de ez nem változtat azon, hogy nyomorék vagy és olvasni sem tudsz :)


Eddig egyetlen ellenérvet sem tudtál felhozni, csak minden újabb érvbe/ténybe belekötöttél agresszív, alpári módon. Ez pont arról tanúskodik, hogy fingod nincs arról, amiről beszélsz.


Találj magadnak valami jobb elfoglaltságot, én leszarom mit csinálsz, innentől ignorálom a hülyeségedet. Még arra sem vagy méltó, hogy elolvassam ezt a sok baromságot, amit idehánysz.


Én puszta jóindulatból írtam a kérdezőnek, hogy sokkal egészségesebben is el lehet készíteni ezeket az ételeket. Te a kérdésre NEM IS VÁLASZOLTÁL, csak nekiálltál kötekedni. Nézz kicsit magadba...

2016. júl. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Genetikailag így vagyunk kódolva, hogy a magas kalóriatartalmú ételekre induljunk, mivel máskülönben kihaltunk volna. Közben persze az életmódunk annyira megváltozott az ősemberéhez képest, hogy ma meg már a kalóriák nyírnak ki minket, mivel mindenki halálrra zabálja magát, és lemozogni meg nem tudjuk.
2016. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!