Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Külföldön élő magyarok, a...

Külföldön élő magyarok, a tejfölt mivel helyettesítitek, hogy ha olyan ételt készítetek, amibe ez kell?

Figyelt kérdés

2016. júl. 7. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmegyek a Polski Sklepbe és veszek tejfölt.
2016. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Semmivel nem lehet helyettesíteni. Ha nem lenne, nem csinálnék olyan ételt. De Németországban szerencsére van, Schmand-nak hívják.
2016. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában lengyel boltból szerezzük be, de ha nincs időnk elmenni oda, akkor meg a tescoban, lidl-ben is lehet kapni soured cream-nek vagy minek nevezik. (Anglia, de franciául van rá írva, gondolom onnan hozzák..)

De nem mindegy melyik, mert van olyan is ami olyan folyékony mint a víz. Ha te is veszel akkor előtte rázd meg.

2016. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Finnországban a viili nevű tejterméket használtam.


Görögországban pedig az egyik joghurtot.


Ha hozzájutsz tehéntejhez, könnyedén tudsz tejfölt csinálni.

2016. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban a sűrűbb állagú crème fraîche-et használjuk. Kicsit több kell belőle, mint a magyar tejfölből, de minden magyar ételt, szószt vagy levest el tudok vele készíteni.

Normandiában nagyon jó folyékony tejfölt, vagy inkább tejszínt csinálnak, néhány ételhez ez még jobb is, mint a sűrűbb tejföl.

2016. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, énis a crème fraîche-ra gondoltam. Szerintem mindenhol lehet ezt kapni európai országokban.
2016. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy magyar bolt a város túlfelén (Berlin) de én ugyan nem mászok el oda tejfölért, teljesen átszoktam a creme fraiche-re, ami minden kisboltban kapható.
2016. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenhol van. Sőt! Többféle is van, nem csak egy, mint nálunk. Van, ami folyékony, van, ami krémesebb. De még nem volt olyan, hogy ne találtam volna. Csak tényleg jobban meg kell nézni, mert nem csak egy fajta van.
2016. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Angliában nagyon finom a tejföl,jobb mint otthon.
2016. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell helyettesíteni??


Mindenhol van sour cream/creme fraiche/schmand/saure sahne ami gyakorlatilag 99%-ban megegyezik a tejföllel.


Természetesen minden nemzetnek megvan a maga "tejfölje" így teljesen identikus nem lesz, de lényegbeli különbséget nem lehet felfedezni.

2016. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!