Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A jégkrém meg tud romlani, ha...

Ricstom kérdése:

A jégkrém meg tud romlani, ha sokáig tároljuk fagyasztóban?

Figyelt kérdés

2016. júl. 15. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2016. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémben meg tud romlani, defrostos a hűtő, kiszívja belőle a vizet. egy idő után olyan lesz a belseje, mint a gumi, a külseje meg tiszta jég.
2016. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kibővíteném az első válaszomat. A minősége, élvezeti értéke a lejárati idő után tényleg egy kritikus szint alá esik, tehát senkinek sem lesz kedve megenni. De ez nem azt jelenti, hogy mikrobiológiai értelemben megromlott volna. Ugyanis az alacsony hőmérséklet miatt a baktériumok nem tudnak benne szaporodni továbbra. A megromlás pedig azt jelentené, hogy mikroorganizmusok bontani kezdik, vagy fermentálódik, stb. De ez fagypont alatt nem megy végbe. A szerkezete megváltozik, de egészségügyi kockázatot nem hordoz, legfeljebb gusztustalan.
2016. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 1 évig tárolod, akkor azoknak inkább furcsa ízük lesz. Én is ettem egy ilyen fagyit, amit tavaly augusztusban vettem s ettem azokból utoljára. De nem lettem tőlük rosszul.


Viszont! Az oroszkrémes fagyi meg tud romlani akár két hét alatt. Ez nem vicc! Pár éve ilyet vettem. Nem volt lejárt szavatosságú. Remek íze volt. Két hét után megkívántam, de szörnyű íze volt, úgyhogy felolvasztottam s kiöntöttem.

2016. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bajod nem lesz tőle, de megváltozhat az íze meg az állaga, kinézete.
2016. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!