Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi az oka annak, hogy ilyen...

Mi az oka annak, hogy ilyen piszok drága a citrom? 1. 000 meg 1.200 ft.

Figyelt kérdés
Évek óta ilyenkor nyáron mindig citrom fagyival/sorbettel hűsítettük magunkat - fiam tej és szójaallergiás, így ez nagyon kiváló nyári csemege - volt... Az idén olyan piszok drága, hogy nem tudom megvenni. Miért kerül ennyibe? Tényleg komolyan érdekel.
2016. júl. 29. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eddig is drága volt, ráadásul nem is most van a főszezonja. Még talán az előző szezonban olvastam, hogy a jelentős citromtermő területeken olyan politikai és egyéb viszályok dúlnak, hogy kisebb gondjuk is nagyobb a citromnál; a kisebb termelők pedig nem tudnak minden igényt kiszolgálni. Legközelebb vásárolj be nagyobb mennyiséget olyankor, amikor kedvező áron van, facsard ki az összeset, és adagokban fagyaszd le a levet, jól fog jönni még jövő nyáron is.
2016. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Citrom helyett, próbálj más gyümölcsöt :)
2016. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-esnek:


"Szerintem eddig is drága volt"

- igen, de tavaly nyáron max. 500 ft volt kilója.


"ráadásul nem is most van a főszezonja."

-igen, ezt tudom, de télen kevésbé akarunk citromfagyit enni :-)


"Még talán az előző szezonban olvastam, hogy a jelentős citromtermő területeken olyan politikai és egyéb viszályok dúlnak, hogy kisebb gondjuk is nagyobb a citromnál; a kisebb termelők pedig nem tudnak minden igényt kiszolgálni."

- igen, én is valami hasonló okot sejtek...


"Legközelebb vásárolj be nagyobb mennyiséget olyankor, amikor kedvező áron van, facsard ki az összeset, és adagokban fagyaszd le a levet, jól fog jönni még jövő nyáron is."

- Ez kiváló ötlet, erre nem is gondoltam, hogy le lehet fagyasztani, NAGYON KÖSZÖNÖM!


2-esnek: hát igen, próbálok is, de azért egy őszibarack fagyi mégsem citromfagyi... :-) Nem elég savanyú :D


Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz.

2016. júl. 30. 09:41
 4/7 A kérdező kommentje:

Meggy meg már nincs...

Arra gondoltam, hogy megpróbálom Olympos citromléből (palackos).


Igazából az bánt, hogy állítólag az egészséges életmódot preferálják, (chipsadó, alkohol, dohány árának emelése, ez oké is) csak épp olyan drága volt egész télen a banán, hogy szinte nem tudtam a gyereknek venni. Mandarint még csak-csak. Idén eperből egyszer tudtam venni fél kilót, mert 600 ft-ért sikerült kapni (kilós ár) - ennyi volt az eperszezon :-( Meggyet úgy-ahogy, őszi, nektarin most néha egész elfogadható áron van, meg néhány helyen a sárgadinnye. Itt a nyár és szinte nem tudok gyümölcsöt venni.

Oké, hogy jan. 1-től csökken a zöldség gyümölcs ÁFÁ-ja, de:

- addig is kéne raktározni a szervezetnek valamit (vagy ez már csak álom, hogy a gyümölcsben vitamin is van?)

- a sertéshús ÁFÁ-ja is csökkent, aztán a múltkor a piacon mégis 1.400-ért árulták az oldalast (nem is vettem)


Szóval nem értem én ezeket a dolgokat...

2016. júl. 30. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a banánt olcsón vettem...


Amúgy a citrom tényleg drága. Vettem 2 szemet tegnap, és volt vagy 500 ft.

2016. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(O.O) hol 1000 ft?
2016. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bp. VI. ker... Lidl-ben, piacon, stb.

Miért, Te tudsz olcsóbban? :-)

2016. aug. 1. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!