Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti hogyan tároljátok a tojást...

Ti hogyan tároljátok a tojást és a gombát?

Figyelt kérdés

Áruházban látom, hogy van, ahol hűtőpultban van mindkettő, máshol pedig hűtés nélkül. Hogy volna helyes?


Eddig mindkettőt hűtőben tartottuk, de nagy segítség lenne, ha esetleg tudnám pl. a szekrényben tárolni, mert pici albérletben élünk a párommal, ehhez "illően" a hűtőnk sem valami hatalmas :)


Köszönöm a segítséget!



2016. ápr. 12. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azokon a helyeken ahol árad a hideg a nyitott hűtőkből és mellette sima polcon áll a tojás elfogadható . Fülledt meleg helyen már kockázatos . Főleg maszekoknál tárolják így , zárt helyen nyáron a 30 fok is bejátszik .
2016. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem. Bár T.scoban pl. nálunk azon a soron van, ahol az alapvető élelmiszerek, tehát liszt, cukor, stb... ott aztán nincsen semmilyen hűtő, amiből jutna rá pici hideg. Aztán nem tudom, az is lehet, hogy nyáron átrakják, ennyire nem figyeltem meg.
2016. ápr. 12. 14:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy tescoban hüvösebb van, mint egy nyári meleg konyhában.
2016. ápr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Mindkettőt hűtőben. Gomba esetén nem is tudom hogy jutott eszedbe máshogy.
2016. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A gombát beteszem a hűtöbe, de a tojást sosem, hűvösebb helyen tartani teljesen elég.
2016. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gombát hűtőben, tojást a hűvös pincében.
2016. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy jutott eszembe, hogy a boltban nem hűtve tárolják a gombát egy csomó helyen, és gondolom ez így szabályos, máskülönben megbüntetnék őket. Bár ezt szerintem leírtam a kérdésben is...
2016. ápr. 12. 15:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A tojás az egyik konyhaszekrényben van és kész. Nagy a hűtőm, de a zöldségektől nem férne be 20 tojás sem, nemhogy 200, amennyi jó esetben van itthon. Ennyi nem tart sokáig, de amikor még egy hónapig tároltuk, akkor se lett semmi baja, miért lett volna?

Soha nincs túl meleg a konyhában, szerintem tartós kánikulában is max. 24 Celsius... Most inkább 18.

A tojásokat persze érkezési sorrendben esszük.


A gomba hűtőbe való, ez evidens számomra.

2016. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
200 tojás? :) Az szép, mit csinálsz annyival? Vannak tyúkok?
2016. ápr. 12. 16:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek, szerencsére másnak igen. Egyszerű, megesszük őket. A párom napi párat eszik, én normális napon 10 körül. Sajna több nem fér a fehérjekeretembe... :D

Szeretem a tojást s roppant hasznosnak tartom.

2016. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!