Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kicsit változtattam az ételeim...

Kicsit változtattam az ételeimen, fogyasztás miatt. Nem tudom megfőzni a barna rizst. Kemény maradt. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
2016. aug. 15. 14:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Barna rizshez több idő kell mint a hagyományos rizshez. Több folyadék is kell hozzá. Ha nem elég első folyadék mennyiség akkor pótolni kell főzés közben addig amig nem puhul meg.
2016. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A zacskón az volt, hogy dupla mennyiségü viz kell bele, és 30 perc. Ehhez képest kétszer utánatöltöttem, és 50 percig főztem. Igy is sikerült kemény rizst ebédelnem.
2016. aug. 15. 14:33
 3/23 anonim ***** válasza:
A barnarizs állaga nem lesz olyan soha, mint a fehéré.
2016. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De ezt el sem lehetett rágni
2016. aug. 15. 14:47
 5/23 anonim ***** válasza:
A barna rizstől sem fogsz fogyni. Edd nyugodtan a hántolt rizst. Csak mozogj inkább sokat, az segít a fogyásban.
2016. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ahhoz öreg vagyok, és kövér, hogy mozgással fogyjak csak. 10 napja nem eszem szénhidrátot, és számolom azt a kicsit, amit szabad. Igy jött a barna rizs - többek közt.
2016. aug. 15. 15:13
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idös vagy, de a mozgáshoz nem senki nem túl öreg, a kövérség meg szintén nem akadály.


Én közel 60 évesen kezdtem el sportloni és azóta is rendszeresen teszem, azaz nem vagy túl öreg ehhez.


A kövéreknek meg eleinte napi két-három óra séta is számít, ennyit akármilyen kövér is vagy, meg lehet csinálni. Nem kell gyorsan menni, ahogy birod, ha elfáradsz, akkor megállsz 5 percre, utána meg folytatod.


A barna rizsben sincs lényegesen kevesebb szénhidrát, emellett a szénhidrátcsökkentett étrendnek csak akkor van értelme, ha ezt életed végéig tartani akarod, különben azonnal visszahízol mindent, ahogy újra több CH-t fogyasztasz.

2016. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az életkornak szerintem is csak annyi köze van a mozgáshoz, hogy idősebbként elengedhetetlennek tartom, pedig fiatalon is kell... Sokat segít és számos haszna van, persze fogyáskor az étrend az alap. Ezt nem árt kitapasztalni, kinek mi válik be, nincs fix recept rá.


A barnarizs mindig sokkal keményebb, mint a szuperpuha, négyszeres vízt beszívó fehér rizs (a "normál" rizst nem nagyon ismerem, de az is elég puha, régi emlékeim szerint), de azért simán ehető, élvezetes. Persze van, aki nem szereti, a párom is kizárólag fehéret eszik. Én néha (évi egyszer) barnát, többnyire jázmint, a szupermagas GI értékével, de ha egyszer az a finom. Mennyiséggel s gyakorisággal bőven ellensúlyozom s ha zöldséggel eszi az ember, az lassítja a felszívódást. De ezt mindenkinek magának kell eldönteni, mi fér bele.


A barna rizst egyszerűen tovább főzöm, kevesebb vízzel, eddig mindig megpuhult, el nem tudom képzelni, neked miért nem, ha tényleg kemény maradt. Mert lehet, hogy a normálisan puha barnarizst tartod ehetetlennek, tényleg keményebb, rágósabb, szerintem pont ez benne a jó, bár emiatt édességekbe nem annyira alkalmas akárkinek...


De ha nem jön be, ne egyél barnarizst, nem sokat számít. Fehér rizs rosttal és kb. ugyanott vagy, azt hiszem, bár ezt azért nem állítom tutira, engem sosem érintett a dolog. Fogyáskor a kalóriadeficit számít leginkább, persze a szénhidrát felszívódásának sebessége be tud kavarni.

2016. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ja, a szénhidrátos étrendre visszaálláskor nem tudom, miért hízna az ember, nyilván csak többletben tud (a pár kiló víz nem hízás), de az könnyen lehet, hogy sok ember szénhidrátdús étrend mellett elszáll a kalóriákkal. Annak talán jobb szénhidrátszegényebben enni, amennyiben ezt jól bírja.
2016. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Eltaláltad a koromat 59 éves vagyok. Nő, magas, 185 cm. és 115 kg voltam évekig, most felkuszott tiz kiló. Ennek le kell mennie, ha cigány gyerekek is hullanak az égből. Nem hiuságból, hanem nem birom el. A gerincem, a csipőm, stb. Egy nehéz hátizsák.
2016. aug. 15. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!