Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti mennyire bíztok meg az...

Ti mennyire bíztok meg az árusított élelmiszerekben, kisboltosokban? Sokat hallani hogy lejárt szavatosságút is eladják. Többi lent!

Figyelt kérdés
A környezetetekben tapasztaltatok már ilyet?Milyen élelmiszer volt?Észrevehető hogy át van dátumozva?
2016. aug. 22. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Jobban, mint a nagyáruházban. Egy kisboltosnak az a lényeg, hogy legyenek visszatérő vásárlói, a nagyáruházba meg mennek a birkák, ha kell, ha nem, mert ömlik a reklám a médiából. Szóval inkább egy jól felszerelt, forgalmasabb kisbolt, mint az áruház.

Hogy rossz tapasztalatot is említsek, egyszer volt dolgunk egy elhagyott tanyasoron vidéken, ahol csak a kocsma működött, és ha beszóltál a kocsmába, kinyitották a kisboltot. Megéheztünk, vettünk egy kis nápolyit, az jó volt, a gyümölcslé is, egyedül az extrudált kukoricapehely volt megavasodva.

2016. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig a Kisboltosokra jellemző az átcimkézés.A lejárt szavatosságút is eladják.Ha netán visszaviszem,csak annyit mond,hogy "jajj ne haragudj észre sem vettem" .És ezzel el van intézve.Rosszabb esetben letagadja hogy nála vettem.
2016. aug. 22. 18:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A mellettünk levő kisboltos drága, és a lejárt árút is eladja. Volt, hogy szóltam érte, levette a polcról, két nap múlva átcímkézve újra a polcon volt. Nem valami ügyesen címkézte át.
2016. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
95%

Figyelj, én egy kisboltos vagyok, de még soha nem adtam el lejàrt terméket.

Felesleges kockàztatni egy ilyen jellegű dolgot az esetleges bűntetések, ill. a rossz hìrnév miatt.

Meg hàt amügy is. Ilyen fel sem merül bennem.

2016. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindenhol megvannak ezek a stiklik.Kisbolt vagy Multi.Kár is tagadni.
2016. aug. 22. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Inkább stiklizzen a multi az adóval, minthogy ételmérgezést kapjak egy tanyasi kisbolt miatt.
2016. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Inkább a kisboltokban mint a multikban, ahol napi rutin az átcímkézés és rothadt élelmiszer-eladás.
2016. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy kisbolt.Csak akkor megyek oda ha megfeledkezek róla, hogy ünnep van és nem vásároltam be előző nap.

Szóval.Már kétszer vettem olyan tejet ott,hogy konkrétan nem folyt ki a dobozból.

Egyszer vettem ott búzadarát.Amikor kibontottam több volt benne a zsizsik mint a gríz.Utólag megnéztem a zacskón a lejárati időt és több mint fél éve lejárt.

Most az ünnepben is be kellett mennem kenyérért.Gondoltam veszek még ezt azt.Odamentem a hűtőpulthoz, megfogtam egy doboz tejfölt és konkrétan éreztem,hogy meleg a doboz.Nem vettem csak kenyeret.

Arról nem beszélve,hogy az árakat külön meg kell kérdezni mert ha ki is van írva valami, az biztos a másikra vonatkozik.

A mérleg az ablakba van rakva úgy,hogy a vevő se a súlyt se az árat nem látja rajta.

A pénztár meg mint a kínaiban. Bepötyögi a számítógépbe persze a monitort csak ő látja. A pénztárgépbe meg csak a végösszeget üti be.A blokkon is csak az van.

Nem akarok általánosítani,tisztelet a kivételnek!

Nekem sajnos negatív tapasztalatom van.

Maradok a multiknál.

2016. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Aki ennyire kiáll a multik mellett: Olvastátok ti a Tesco titok c. könyveket? Nem? Tessék:

[link]

vagy

data pont hu/get/9930168/TT1-2.zip

2016. aug. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisboltban semmit sem veszek, ha nem muszáj. Ki tudja, mikori az a sonka a pultban, vagy az a sajt? Választék nincs, az áru nem forog, és drága is.


A multiban jobban bízom, többet is ellenőrzik, meg ott a pultban állónak sem az az érdeke, hogy átverjen, nem is szokott. A piacon pl. nagyon sokszor becsaptak már, a Tescóban soha. Meg ha valami nem jó, ha visszaviszem a Tescóba, szó nélkül kicserélik, visszaadják a pénzt némi adminisztráció után. Tök mindegy, micsoda: mosogatógép-kapszula (túl drága volt), férfiing (nem volt jó a méret), fülhallgató (valószínűleg semmi baja nem volt, de szar volt a gépünk, és nem szólt) vagy dinnye (nem volt finom).


A kisboltos meg emberkedik, meg neki áll följebb, játssza a sértődöttet.

2016. aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!