Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Léteznek cékla receptek?...

Léteznek cékla receptek? Eddig még csak nyersen és főve ( savanyúságnak ettem) ecetesen, van ötlet, hogy készíthetem még el?

Figyelt kérdés
Neten nézegettem, de néha olyan különleges hozzávalókat írnak, amit nem tudok beszerezni, vagy épp irreálisan drágának találom. Hagyományos magyaros fűszerezéssel még milyen céklaételeket lehet készíteni? Ehhez szeretnék ötleteket! :)

#vitamin #zöldség #cékla #cékla receptek #cékla elkészítése
2016. aug. 26. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Én szoktam almás tejfölös céklasalátát.

Vagy sütőben sütve mézesen sósan de akkor jó sok sárgarépát karikázok mellé. Nagyon finom. Mehet hozzá rozmaring is kicsit kiolajozott tepsiben. Nagyon finike. 😉

2016. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hű, ez de jól hangzik! Az almás tejfeles salátához milyen fűszerezést lehet alkalmazni?

Mézesen sárgarépával? De jó ötlet! Sosem próbáltam. Szerencsére még elég sok van a kertben és imádom, még főve is bármikor megenném, de ezek az ötletek feldobják! Köszönöm ezt biztos kipróbálom!

2016. aug. 26. 21:41
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy butaságot kérdezek, de a sütésnél hogyan érdemes előkészíteni? Hogy minden vitamin meg is maradjon benne, meg az isteni íze is?
2016. aug. 26. 21:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csipszet szoktam belőle készíteni, de pl. rizottóba, zabkásába is kevertem már, grillezve is finom volt. Nemrég pedig elkészítettem a borcs nevezetű húslevest, abba is kell cékla, és isteni finom egyébként :)
2016. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok (a borcsos).

Eszembe jutott, hogy pár éve kipróbáltam süteménybe illetve zsömlébe is. Mindkét esetben "elősütöttem" a céklát és lereszelve kevertem a tésztába (megmostam, alufóliába csavartam és sütőben sütöttem, de már nem emlékszem sajna meddig, de a végén simán le lehetett húzni a héját és a belseje is puha volt)

2016. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Első vagyok a salátát úgy szoktam hogy pici ecet és édesítő így olyan kis pikáns lesz. Le kell reszelni nagy lyukú reszelőn. tejföl ecet só édesítő. Mehet bele az alma cékla szép rózsaszín lesz és nagyon finike.


A másik olajozott tespsi közepes kockára vágott cékla nagyobb karikákra vágott répa pici víz só méz. Alufóliával letakarod. Elpárolod a vizet a végén meg jól megpirítod. Van hogy még krumplit is karikázok közé. Nagyon fincsi. Végülis szerintem a fokhagyma simán mehet mindkettőbe. Egy próbát megér. De szerintem a google tud még adni ötleteket. 😉

2016. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez is fantasztikusan hangzik! A Borcs receptjét esetleg elkérhetem? A neten néha olyan összevisszaság van, és ezért is kérek ötleteket, mert aki kipróbálta az már tudja hogy kell jól megcsinálni :) A céklachips is pazarul hangzik!
2016. aug. 26. 21:57
 8/13 A kérdező kommentje:
A tepsisbe a (mézeshez) akkor nyersen kockázzam ugye? Jajj de finom lehet!
2016. aug. 26. 21:58
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

CÉklás brownie

[link]


rozmaringos sült cékla

[link]


cékla-smoothie

[link]


céklaleves fokhagymásan

[link]

2016. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hú, aztaa! Nagyon köszönöm a linkeket, el is böngészgetek bennük, nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokféleképp el lehet készíteni! Hálásan köszönöm :)
2016. aug. 26. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!