Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől ilyen nevetségesen...

Mitől ilyen nevetségesen túlárazottak az amerikai édességek/élelmiszerek?

Figyelt kérdés

Én Ausztriában, Bécsben élek, és meg akartam valamit kóstolni. Van külön olyan bolt, ahol amerikai meg brit édességeket, élelmiszereket lehet venni.

Viszont amin lehidaltam, az az ár volt, nem is vettem semmit.

Utánanézve nem egy olyan termék volt, ami az USA-ban 1-2 dollár, nálunk meg átszámítva minimum 10-15 dollár! De voltam ilyen boltban Magyarországon is, és ott is nevetségesen drága volt a legkisebb sz@r is.

De láttam kommenteket, hogy például Ausztráliában sem jobb a helyzet ilyen téren, ott is iszonyú drágák az amerikai édességek, élelmiszerek. Volt valami cukorka, ami az USA-ban 99 cent, Ausztráliában meg 5 dollár.


Pedig sokan vesznek e-Bay-en meg hasonló oldalakon cuccokat az USA-ból, és a szállítással/vámmal együtt egyáltalán nem lesz a termék ennyire túlárazott.


De ugyanúgy a boltokban a juhar szirup is nevetségesen drága. De miért?


Ha jól tudom az USA-ban nagyon olcsó az élelmiszer, akkor nálunk miért drágulnak ezek meg ennyire? Az az amerikai/brit bolt is csak úgy kongott az ürességtől, mert senki sem fog ilyen drágán., 10-15 dollárért ilyen cuccokat venni, ami az USA-ban kb 2 fillérbe kerül.



2016. szept. 1. 19:42
1 2
 11/13 anonim válasza:
35%

Vegyel Oreo-t, az pl amerikai szar. Itt is kezd divatvlba jonni, fagyiban is lehet kapni, pedig semmi jo nincs benne. A pilota kekszhez olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemhez, itt mégis eszik valakik, meg tortaban is csináljak....


Amugy tipikusan szrok am amerikai edesseg: naggggyyyyon tulcukrozottak, geil szrok, szerintem ehetetlenek nagyrészt. Amit en kint zabaltam az a mars, bounty, snickers. Twix, kit kat volt de ezek itthon is vannak mar 25 eve. Meg volt egy darált fügés édesség, ami jo volt. Kb ennyi.

Asszed, h ami amerikai az jo, es itt püfföx, hogy nem tudod megvenni :)

2016. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Mint akinek vannak a kereskedelemben barátai elmondom: a haszon miatt ilyen drága!

Az, hogy ott 2 dollár valami, hazahozza még 6 dollár, vám megint 0,6 dollár (kerekítve) Eddig tartunk: 8,6 dollárnál és ezen neki semmi haszna nincs! Az üzletnek van bérleti díja, a személyzetnek van napi bére! Amit ha fogyasztó nem fizet ki, akkor nincs bolt és főleg nincs aki eladja!

Szóval az a ebayen neked nem kell a boltot is és az üzletet is megfizetned! (és engedélyek meg egyéb járulékos költségeket még nem is számoltunk!)

2016. szept. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
49%
És Ausztria helyett Ausztrália van a kulcsszavak között. Az se tudod melyik országban laksz?
2016. szept. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!