Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Buzadarba zsizsik, meglehet enni?

Buzadarba zsizsik, meglehet enni?

Figyelt kérdés
Csinaltam tejbedarát,utána vettem eszre hogy zsizsik van a buzadarában. Szerintetek ezt meg lehet enni????? Persze most johet a takaritas...fertotlenites.... :(
2016. szept. 4. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted? Megennéd a férges kaját?
2016. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért olyan nagy takarítás, fertőtlenítés nem kell. Max dobd ki a búzadarát. A zsizsikbe nem lehet belehalni, de az ember nem szívesen eszik sem bogarakat sem bogárkakit.
2016. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Azt az igénytelen mindenedet, hogy ez egyáltalán felmerült.
2016. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A zsizsik a borsófélékben, babfélékben van.


2. A búzadarában (meg lsiztben, paprikában, stb) élelmiszermoly van.


3. A rovarok lárvái ehetöek, bajod nem lesz töle, márha van hozzá gusztusod

2016. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát én biztos dobnám ki a kukába, már így olvasva is felfordul tőle a gyomrom.
2016. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a zsizsik a hüvelyesek ellensége. Mást viszont imád (szinte mindent ) az élelmiszermoly. A búzadarában is az lehetett. természetesen én sem enném meg, hanem alaposan körülnéznék a konyhaszekrényben, hogy még mibe ment bele. Takarítás, minden gyanús dolog ( pl van, hogy pókhálószerű a tünemény ) kidobandó.

A tartó dobozokat is át kell mosni ecetes vízzel, és a polcokat is, ahol eddig voltak.

Legegyszerűbb megoldás a védekezés. A DM-ben, Rossmannban

lehet kapni BIOSTOP nevű molycsapdát, azt kell betenni a dolgaink közé. ha be is téved az utálatos molyocska, ezeken fennakad, és szerencsére elpusztul.

Nyugalom semmi vegyi anyag, a neve is azért BIO.

2016. szept. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!