Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Magyarországon vagy Ausztriába...

Magyarországon vagy Ausztriában lehet valahol többféle ízű oreo-t venni?

Figyelt kérdés

Én Bécsben élek, de láttam, hogy az USA-ban rengetegféle ízben van. Én 2 ízt akarnék nagyon kipróbálni, az egyik a mentás, a másik a blueberry pie ízű, de itt Bécsben sem lehet semmi más ízben kapni Oreo-t. Van a sima, a duplán töltött sima, meg nagy ritkán a csokis, és ennyi.


Ezeket sehol sem lehet beszerezni?

E-Bayről nem akarok ilyeneket rendelgetni, mert mire ideér, arra 100%, hogy megromlik, vagy összetörik az összes.


Van olyan, aki kipróbálna más Oreo ízt? :)



2016. szept. 6. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Itthon a Tacskóban vett a nagyim mogyoróvajasat (tök véletlenül), szerintem finom volt, mondjuk én szeretem a mogyorót és a mogyoróvajat bármilyen formában.

Aztán most van itthon epres sajttortás. Erős mesterséges eper íze van, de nekem ízlik. :D

2016. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Magyarországon láttam eper ízűt (nem vagyok benne biztos hogy az volt csak ilyen rózsaszín volt a töltelék) a Sparba. Komolyan Bécsbe sincs többféle íz? Az ember azt hinné, hogy legalább ott van. Én amúgy mentásat ettem de azt is egy osztálytársamtól kaptam aki Amerikából hozta.
2016. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És milyen volt a mentás?


Láttam amerikai boltokban Red Velvet meg Cinnamon Roll ízűt de eléggé drágák voltak, de ezek is ilyen limitáltak voltak itt.


Nem nincs sajnos.:(

2016. szept. 6. 16:26
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak fura, hogy egy ilyen nagy márka, mint az oreo nem "terjeszkedik". Az USA-ban kismillió ízben van, Európában meg kb semmi.
2016. szept. 6. 16:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Amerikában a tapasztalataim szerint mindenből van 10000 íz és változat. Nyilván nagy ország, sok ízléssel, ott megéri.
2016. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak szerintem itt is lenne rá sok vevő, nem azért mert amerikai, hanem mert gondolom nem lehetnek rosszak :)
2016. szept. 6. 18:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem. Akár hiszed, akár nem, a különböző országok népszerű ízei nagyon mások. Magyarországon egy áfonyás pités keksz nem lenne negy biznisz, mert nem eszünk áfonyás pitét, sőt, még a mindenhol kapható termékek ízei is mások az országtól függően.


Pl. a Hershey's csoki sok nem az Államokból való embernek hányás ízű, mert van benne egy bizonyos anyag, amit pl itt nem használunk, tehát nem szoktuk meg.


Másrészt Magyarország nagyon pici piac egy nagy amerikai cégnek. Főleg, hogy itt az Oreo olyan, hogy vagy nagyon akarod, vagy egyáltalán nem érdekel, itt ennek nincs hagyománya. Nincsenek olyan családok, akik már 20 éve ezt veszik.

Ráadásul drága. Azért, mert te meg szeretnéd kóstolni, nekik nem éri meg ide beszállítani. Ennek úgy lenne értelme, ha vennék is, sokan, sokat, rendszeresen. El tudnád képzelni, hogy több tíz vagy akár százezer magyar háztartás rendszeresen vegyen öreganyám bal térde ízű marha drága amerikai kekszet, ráadásul 15 fajtát? Én nem.


Rossznak nem rossz, de a tiniken kívül igazán senkit nem érdekel annyira, hogy de most jujj, Oreo KELL és csak olyan és minden ízű és minden fajta. Viszont rájuk meg egy ilyen picike országban, mikor állandóan változik a trend... nem lehet.


Egyszerűen nincs olyan piaci rés, ami megérné nekik. Ez van.

2016. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Nem lenne felvevőpiaca.

A sima oreo sem olyan kelendő áru. Európában pont azért árulják a sima oreot is kisebb dobozokban vagy 2-3 kekszes kiszerelésben, mert a sima nagy dobozos, ami az USA-ban átlagos, itt marha drága lenne, emiatt kb senki sem venné meg.

Ezeket a termékeket nem éri meg "nagy üzemben" behozni, mert a vám meg a különböző, kifejezetten édességekre bevezetett adók meg az áfa miatt kb 3-4-szer többe kerülnének, mint amennyiért az USA-ban árulják.

A nagy kiszerelésű oreo (ami az USA-ban átlagos), 3 dollárba kerül, ez kb 2,6 euró.

Utánanéztem különböző boltok honlapjain, és ezt itthon kb 8 euró értékben árulják, azaz az eredeti ár háromszorosán, és csak is kizárólak amerikai termékekkel foglalkozó boltokban.

2,6 euróért itthon a kis méretű oreot árulják, amiben fele annyi van (vagy még annyi se), mint az USA-beli átlagos verzióban.


Emiatt nem éri meg kockáztatni, mert amúgy sem lenne felvevőpiaca. Ha az oreot Európában nagyon sokan vennék, akkor megjelennének előbb utóbb itt is új ízek. De mivel ez a keksz egyáltalán nem aratott Európában nagy sikert, így nem próbálkoznak mással, mert nagyon kevesen vennék meg.

2016. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2. Vagyok. A mentás nekem nagyon ízlett. Tulojdon képpen egy kicsit mentolos íze volt, talán legjobban a mentás csokiéhoz hasonlít csak erősebb a csoki íze mint a mentáé.
2016. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én mogyoróvajasat ettem már, a kisboltban vettük itt, ahol lakok. Epreset a Tescoban vettem. :) Szerintem az a legfinomabb.

Több ízben még sajnos nem volt szerencsém kóstolni :(

2016. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!