Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Magyarországon vagy Ausztriába...

Magyarországon vagy Ausztriában lehet valahol többféle ízű oreo-t venni?

Figyelt kérdés

Én Bécsben élek, de láttam, hogy az USA-ban rengetegféle ízben van. Én 2 ízt akarnék nagyon kipróbálni, az egyik a mentás, a másik a blueberry pie ízű, de itt Bécsben sem lehet semmi más ízben kapni Oreo-t. Van a sima, a duplán töltött sima, meg nagy ritkán a csokis, és ennyi.


Ezeket sehol sem lehet beszerezni?

E-Bayről nem akarok ilyeneket rendelgetni, mert mire ideér, arra 100%, hogy megromlik, vagy összetörik az összes.


Van olyan, aki kipróbálna más Oreo ízt? :)



2016. szept. 6. 15:23
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Ha az árakat most nem nézzük, akkor csak az ízesítésük miatt sem lennének ezek már Európában közkedveltek.

Egy átlag európai számára az ilyen ízek, mint a Cookie Dough, Birthday Cake, Red Velvet, Cookies & Cream, Peanut Butter, Caramel Apple vagy Pumpkin Spice semmit sem jelentenek, de még szerintem lefordítva sem. Lehet, hogy ezek az UK-ban meg max Írországban valamennyire ismertek, de Európa többi részén nem igazán. Emiatt az emberek többsége meg sem venné szerintem, ha forgalmaznák, elég sok időbe telne az európaiakkal megismertetni és megszerettetni ezeket az ízeket.


De nem kell az oreo-ig elmenni. A mogyoróvaj (peanut butter) teljesen átlagos étel Amerikában (meg Ausztráliában), míg Európában (az UK kivételével) ugyanúgy ez is szokatlan, és nem is veszik az emberek. Ez abból is látszik, hogy egy üveg mogyoróvaj nem éppen az olcsó kategóriába tartozik, és nem is lehet kapni mindenhol, csak a nagy szupermarketekben esetleg, mert egyáltalán nem terjedt el széles körben.

Európában a Nutella közkedvelt, sőt, sokan azt hiszik, hogy tulajdonképpen a Nutella a mogyoróvaj, míg az USA-ban nincs nagy "kultusza" a Nutellának.


Olyan ez, mint a Túró Rudi. Magyarországon közkedvelt, a kisebb boltokban is lehet kapni, Nyugat-Európában vagy akár csak Ausztriában meg nem is ismerik, és nem is árulják sehol, vagy max elvétve.

Sok ember amúgy sem szeret új ízekkel kockáztatni, arról nem is beszélve, hogy sok amerikai édességnek rettenetesen mű, mesterséges íze van.

2016. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Donauzentrumban az Interspar mellett vagy egy Americancandy nevű üzlet, ott többféle oreo van, igaz elég drága. Van webshopjuk is, ha érdekel. [link]

Müllerben is néha láttam , ott van fehér csokival és tejcsokival bevont, bár az talán mindenhol kapható.

2016. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A Mullerben lattam mar tobbfele izut, meg talan a Culinaris nevu meregdraga elelmiszerboltban.
2016. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én ettem simát, epreset, csokisat, mogyoróvajasat, simát double töltelékkel, éééés fahéjasat. Budapesten lehet venni. Na hogy hol, azt nem tudom. Osztálytársam adott.
2018. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!