Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ismeritek a Chia magot?

Ismeritek a Chia magot?

Figyelt kérdés

Hogyan fogyasztjátok? Hogyan kell elkészíteni?

Főzitek,vagy nyersen is fogyasztható?



2016. szept. 8. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
2016. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen tejbe/növényi tejbe aztatva, izesitve olyan, mint a puding. En fozve hasznalom, mert a gyerekem tojasallergias, es ha 10 percig vizbe aztatod a chia magot, kivalo tojaspotlo husgombocba, fasirtba. Tok semleges az ize. A kis fekete pottyok latszanak, de a husgolyoban nem zavaro,mondjuk a pudingban eleg furan nez ki :) Es allitolag nagyon egeszseges!
2016. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
50%

Ugyanolyan áltudományos, minden alapot nélkülöző baromság, mintha valaki tüdőrákra reszelt krumplit kötne a talpára. Semmi haszna, csak valakinek most nagyon jó biznisz volt itthon is elkezdeni ezt a kreténséget.


Igen, sok benne a tápanyag, ennyi. Viszont 2015-ben egy elég sok kutatást felölelő metaanalízis semmiféle statisztikailag kimutatható gyógy vagy egyéb hatást nem mutatott ki. Ennek fényében mindenki döntse el, hogy zabálja-e kétpofára, amikor az árán kapna 3 kiló almát.


[link]

2016. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as ,tehát beáztatod és megfőzöd.

Ha csak forró tejbe áztatom az is jó?

2016. szept. 8. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hideg tejbe aztatva is pudingszeruseg lesz belole, de tobb orat allni kell hagyni. Forro tejjel nem tudom, hogy mukodik.

Ha altudomanyos, ha nem, nekem jo, h a tojasallergia mellett is tudunk enni toltott paprikat :)

2016. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én zabpehelyhez vagy joghurthoz keverem. Szerintem felesleges főzni, pár perc után megpuhul annyira, hogy ne már ne ropogjon a fogam alatt.
2016. szept. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben az áltudományos? Egy olyan élelmiszer, ami egészséges, senki nem állította, hogy minden bajodat megoldja. Van benne omega 3, ami nekem pl. fontos, mert nem ehetek tengeri halat.

Gondolom a másik kérdést is te írtad ki kérdező, ott már válaszoltam, hogy nem sűrít úgy ahogyan szeretnéd. Én tettem már simán tejbe nagyobb mennyiséget, nem lett puding. Kölest szoktam növényi tejjel összeturmixolni és abba chia magot tenni, úgy már puding lesz, vagy veszek rizspudingot készen és abba rakom. Nem eszek tejterméket, aki eszik az szerintem tegye joghurtba, pudingba.

2016. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azert puding szeru lett siman novenyi tejjel (gondolom, tehentejjel is jo, csak sajna nem ehetek, pedig imadom), kicsit zseles inkabb, szoval nem fozos puding allagu.
2016. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem én írtam ki a másik kérdést,de a választ Köszönöm.

Nekem azért javasolták,hogy az emésztésem javuljon.

2016. szept. 8. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!