Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért gondolják azt, hogy...

Miért gondolják azt, hogy egészségesebb az édesítőszer, mint a cukor?

Figyelt kérdés

Ha nem beteg valaki ,miért használ édesítőszert?

A mértékkel fogyasztott cukor szerintem jobb, mint valami vacak édesítő.



2016. okt. 12. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
mert léynegében nincs kalóriatartalma.
2016. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Mert tájékozatlanok, megeszik az olcsó szar marketingdumát jó birkához méltóan, és azt hiszik, hogy tényleg semmi kárt nem okoz az emberi szervezetben.

A cukor ki lett kiáltva Sátánnak, mert rontja a fogakat, meg kövérít, meg ezt meg azt csinálja. Stimmel. Ha valaki mértéktelenül falja, akkor tönkremennek a fogai, elhízik, és emésztési zavarai is lesznek, de ez mindenféle élelmiszerre igaz, ha túl sokat viszel be belőle. Sőt, kapaszkodj meg, a túlzott vízfogyasztás is káros, ennek ellenére mégse akar senki vízpótlót feltalálni.

Az édesítőszer valóban nem hizlal, és a fogakat se károsítja, ehelyett van egyéb közvetlen és közvetett negatív hatása is.

Kezdjük mindjárt ott, hogy az emberi szervezetnek energiát alapból a cukrok és a szénhidrátok biztosítják. Na már most, ha ezeket elvesszük az étrendből, és valami szar műanyag pótlékkal helyettesítjük, a metabolizmus egy elég fontos eleme sérülni fog. Ha huzamosabb ideig nem fogyaszt valaki cukrot, annak meglesz ám a böjtje.

Másfelől, ezek az édesítőszarok mind másként bomlanak le. Van olyan, ami úgy ahogy van, távozik az emberi szervezetből (ez a jobbik eset). Olyan is van, ami mérgező anyagokra bomlik le. Olyan is, ami ugyan nem mérgező, de elkezd felhalmozódni a szervezetben (kb. mint az ólom) és egy bizonyos idő után különféle betegségeket okoz. Mondjuk vastagbélrákot. Igaz, hogy gyönyörűszép fehér fogsorod lesz, de üríthetsz öntapadós zsákba életed végéig.

Ami engem illet, inkább maradok a cukornál.

2016. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem hízlal!
2016. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Quatermain ***** válasza:
82%
Attól függ, hogy édesítőszer alatt valami mesterséges vegyületet vagy természetes növényi kivonatot értünk. Ott van a stevia, az egy természetes édesítőszer és sokkal kevesebb elég belőle, mint a cukorból.
2016. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

A cukor megemeli a vércukorszintet, ezàltal folyamatosan éhes vagy. Ergò enned kell, ilyenkor pedig egèszségtelen dolgokat fogyasztasz. Az èdesítőszer 0 kalóriàs, inzulinemelkedèst nem okoz, ìgy később vagy ehes.


2-es! Edd csak a cukrodat, majd 100+kg-osan nèzz magadba. Egészsèges életmòdba a cukor csak nagyon limitàltan fèr bele.

2016. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

"2-es! Edd csak a cukrodat, majd 100+kg-osan nèzz magadba. Egészsèges életmòdba a cukor csak nagyon limitàltan fèr bele."


Teljes mértékben szervezetfüggő.

Én irdtlan mennyiségben eszem és iszom a cukrot. Mégis 32 éves létemre, 1 gyerekkel 163 cm-hez 58 kg vagyok.


SZóval ne mondjuk már, hogy aki sok cukrot eszik, sokat hízik! AMióta az eszemet tudom, rengeteg cukrot fogyasztok. Terhesség végén minden nap benyomtam egy tálca zserbót, nagyon édesszájú vagyok, mégis 65 kg-mal mentem szülni...

Ja, és semmit nem sportolok (amire nem vagyok annyira büszke, de ez van).

Szóval nagyon nagyon alkat kérdése. Más megeszik egy kockacukrot, és 2 kilót hízott tőle...



Kérdező: láthatod, kinél mi az egészséges. Nekem hányingerem van az édesítőtől, úgyhogy nem fogyasztom.

2016. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

12:09, köszönöm a jókívánságaidat, de képtelen vagyok meghízni. Olyan 100 ezer kalória után jön fel nagy kínkeservesen 1 kilo rám, és az is eltűnik 1 héten belül. Úgyhogy eszem csak a cukromat.


Te meg egyed a szar műanyag édesítőt, majd amikor fekszel az intenzíven áttétes vastagbélrákkal, és a dokik azon morfondíroznak, vajon hogyan szalámizgassák a beledet hogy még 5 évig életben maradj, jusson azért eszedbe ez a kérdés. Nesze neked egészséges életmód...

2016. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
tudod utolsó, a mértékletességről gondolom nem hallottál. én sem eszem halomra az édesítőt, sőt, szinte csak kávéba teszem cukor helyett. cukrot sem eszem, van annyi az élelmiszerekben amúgy is amennyi kell. többet meg minek vigyek be cukorból?
2016. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

18:58, a mértékletességgel nincs baj, a gond azzal van, hogy ez a szarság ami benne van, halmozódik. Ugyanazt műveli mint a kátrány a tüdőben, vagy az ólom, esetleg a dioxin. Iszonyatosan nehezen tud távozni a szervezetből. NAGYON nehezen. Én elhiszem hogy nem kétmarokkal falod az édesítőt, de szép fokozatosan egyre több és több lesz, amit nem tud lebontani a szervezeted, és az ott elkezd csúnya dolgokat művelni. Lehet hogy már 5 éven belül, de az is lehet, hogy 40 évig semmi bajod nem lesz. Én mindenesetre nem játszadoznék az egészségemmel, de úgy teszel ahogy jónak látod, a te tested...

Ha viszel be annyi cukrot, amennyire szüksége van a szervezetednek, azzal semmi baj nincs. Gond akkor van, ha mindent édesítővel akarsz megoldani, hiányozni fog a szőlőcukor, és ugyanúgy ahogy minden másnak, ennek is megvan a maga hiánybetegsége. Még a cukorbetegnek is falni kell cukrot rendszeresen, különben kómába esik.

2016. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az utolsóval nagyon egyetértek.

Ha valaki egészséges az édesítőszerek használata fölösleges,és káros.

Ha csak pl.a kávéjába tesz egy szemet,azt meg végképp nem értem,minek mérgezi magát , egy szem kockacukornyi szénhidráttól fog elhízni?

2016. okt. 14. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!