Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen íze van az Abált...

Milyen íze van az Abált szalonnának? Finom?

Figyelt kérdés
2016. okt. 17. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ízlés dolga. Én imádom, de azért, mert gyerekkoromban minden évben vágtunk disznót és az akkor készült friss, fokhagymás abált szalonnának nincs párja. Mondjuk nem egy könnyű kaja, de néha belefér.

A gond az, hogy ilyet boltban nem lehet kapni.

2016. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha jól van megcsinálva akkor finom. Viszont ha szalonna nincs rendesen átfőve és rágós marad akkor kellemetlen..na meg ha nincs rajta elég fokhagyma, meg paprika, meg só! Sajnos ettem már olyan abált-szalonnát ami sótlan volt és a paprika miatt meg kesernyés.
2016. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Ízlés kérdése. Aki szereti, annak finom, én nem szeretem.
2016. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon finom, általában toka szalonnából készítik, de lehet húsosabb szalonnából is. Fokhagymás sós vízben kell megfőzni, majd kihűteni alaposan, és akkor vastagon bepaprikázni, jóféle házi pirospaprikával. Mi még a hidegen fogyasztáskor is préselünk rá friss fokhagymát, kitűnő vacsoraétel, friss , puha kenyérrel, csalamádéval.

Csécsi szalonna néven is ismert.

persze disznóvágáskor az abalében főzték meg, így talán még ízletesebb. A lényeg, hogy jól ki legyen fagyasztva (nem fagyasztóban ), hogy könnyen lehessen vágni.Szinte úgy lehet vágni, mint a vajat.

2016. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Finom, fokhagymás, paprikás. Nyami.
2016. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Finom friss abalében főtt disznóvágás után isteni <3
2016. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
sajnos, isteni…már gyerekként is nagyon szerettem. finom paprikas, fokahagymas volt. amikor Magyarorszagra látogatunk, mindig verszunk, azota már a szomszédoknak is hozni kell :D
2016. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!