Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltött káposztához hol tudok...

Töltött káposztához hol tudok beszerezni abált levelet?

Figyelt kérdés
De nem is tudom mi a neve. Voltam pár disznóvágáson, és ott ilyen nagyon puha káposztalevelekbe került a töltelék, de nem tudom az hogy lett olyan. Én hiába próbálom abálni, főzni, csak összeesik, és a levél vastag része kemény marad és törik. Amire emlékszem az pedig olyan profi állagú volt, nem szakadt, vajpuha volt, és kicsit még olyan zsíros hatása is volt, és nagyon könnyen lehetett vele bánni.Tud valaki segíteni ezen a bajomon?

2014. dec. 15. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én savanyított káposztafejet szoktam venni, piacon bármelyik savanyúságosnál van, de tescoban, spárban van zacskós vecsési is.
2014. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és azzal mit kell csinálni főzés előtt? Csak leszedem a leveleket és már tölthetem is?
2014. dec. 15. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
igen :)
2014. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Leszeded a leveleket, kiskéssel azt a vastag hosszú csíkrészt a közepéről le szoktuk vágni, vékonyítani, mármint csak a kidudorodó részt, és akkor már rakhatod bele a tölteléket, és betekerni is könnyebb...
2014. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm, még sosem találkoztam ilyen káposztával, ezért nem tudom. :) Zöld kezeket osztottam!
2014. dec. 15. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem zacskós savanyú káposztát veszel, hanem hordósat, ott rendszerint lehet venni leveket is, nem csak a szálasat. Veszel annyi levelet, amennyi gombócra számítasz, plusz szálasat.


Ha édes káposztából készíted, itt egy jó recept. Hasonlítsd össze a te próbálkozással. Hátha kiderül a baj.

[link]

2014. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:) Köszi
2014. dec. 15. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Természetesen én is a hordós káposztáról beszéltem. Piacon-zöldségesnél lehet kapni akár fejeset, akár csak külön az aprót. Ezek szerint még levelenként is adják...

Szóval a lényeg, hogy készre savanyított káposztát vegyél!!!

2014. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is lehet a káposztásoknál levelenként is kapni. Praktikusabb szerintem is annyit venni, a mennyit tölteni akarunk. a zacskósak egy kilósak, és szerintem nem kell annyi levél. Én legalábbis "meztelen " gombócot is szoktam a káposztába tenni.

Ahol én veszem az is nagyon profi káposztás, formás leveleket ad, nincs bennük ujjnyi vastag ér, így könnyen kezelhető.

Szóval, ha van időd, piacon vegyél.

2014. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!