Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ez körülbelül mennyi kalória?

Ez körülbelül mennyi kalória?

Figyelt kérdés

Reggelire: yoghurt, zabpehely, csümölcs

Ebéd: rizs vagy krumpli, valami hús (általában sertés)

+ a nap hátralévő folyamában: legalább 3 alma, yoghurt,



2016. nov. 6. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

az adagoktól függ. Ha ki adagok akkor 1000 kalória alatt van, ami még fogyás alatt sem ajánlott. Egy 30 kilós gyerek napi adagja kb.


100g joghurt olyan 60 kcal, egy alma 50.30g zabpehely (standard adag)110 kcal. Tehát a reggelid kb. 220.

A vacsorád szintén kb. 200.


200g fehér rizs 260kcal, 1 szelet sertéskaraj 250kcal.


Így összességében a napi adagod ilyen mennyiségeknél 930 kcal lenne, ami iszonyatosan kevés és rettenetesen nem ajánlott. Ennek kb. a duplája egy normál felnőtt napi adagja.

2016. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem írják sokan rendesen a joghurtot? Ezt sosem értettem. Van rá valami ok?


Mennyiségek nélkül mégis honnan tudjuk?

Van, aki 1, van, aki 30 dkg rizst eszik egyszerre, van, aki 5, van aki 50 dkg húst...

A gyümölcs is lehet fél kiló aszalt datolya (egyszer megjátszottam :D) vagy egy marék málna, nem mindegy.


Még a hozzávetőlegesen egy adag étel is durván más kalóriát adhat, nem fixek az adagok sem az éttermekben.

Még a 3 almáról sem tudom, hogy 25 vagy 70 dkg, bár ez nem sok vizet zavar.

2016. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
kaloriabazis. hu
2016. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!