Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jó még a sajt, ha 1 napja nem...

Jó még a sajt, ha 1 napja nem volt hűtőben? Megvettem és a táskában maradt.

Figyelt kérdés
Beraktam a hűtőbe, jó lesz még?

2016. dec. 18. 20:23
 1/7 nemcso ***** válasza:
93%
Igen
2016. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Én ne kockáztatnék. Nem hiszem hogy megér egy gyomorrontás esélyét.
2016. dec. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagy sárgaságot...
2016. dec. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Semmi baja nincs egy sajtnak egy nap alatt hűtő nélkül. Nehogy kidobd. Sok sajtot nem tartanak hűtőben, csak hűvös helyen, mert érettebbé, finomabbá válik, mint hűtőben tárolva.
2016. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem hinném, hogy egy rendes sajtnak bármi baja lenne, hacsak nem volt nagy forróságban, nedvességben, tudomisén. Bár akkor is megenném (némi inspekció után), csak még gyorsabban.
2016. dec. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aperitif ***** válasza:
82%

Ha arra gondolok, hogy egy _jó_ sajtot hónapokig érlelnek, akkor nem hiszem, hogy egy nap alatt bármi baja lenne.

Egyébként én ki szoktam venni a sajtot a hűtőből fogyasztás előtt egy-két órával, mert csak szobahőmérsékleten adja ki az ízét.

2016. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Utolsó, ez nem olyan, amit hónapokig érkelnek, hanem a sima közértes trapista.

Nem szabadna vele kockáztatni. Nálunk egy fél napot kint maradt (nem nyáron) és gyomorrontást kaptunk tőle. A sajt az amivel nagyon kell vigyázni. Én széthánytam egy osztálykirándulást is, mert romlott volt a rántott sajt.

2017. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!