Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Cola-ról való leszokáshoz mit...

Cola-ról való leszokáshoz mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sajnos már évek óta Cola-függő vagyok. Naponta megiszok kb. 1 liter cukormenteset.


Már hónapok óta próbálok leszokni róla, de mindig nagyon álmos vagyok, ha nem kapok Cola-t. Gondolom részben koffeinfüggő is lettem miatta.


Miket tanácsoltok helyette? Tea? Gyümölcslevek?



2016. dec. 22. 21:45
1 2
 1/15 Duenna ***** válasza:
100%
Válts narancslére. És igyál egy fél kávét naponta, reggelre. De inkább jobb lenn, ha rendesen kialudnád magadat minden nap.
2016. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok ebben túl járatos, tehát ha hülyeségeket írok és nem válik be akkor előre is bocsánatot kérek.

Szóval szerintem először is próbáld koffein tartalmú teákkal helyettesíteni, úgyhogy mondjuk kevesebb cola és azt pótlod teával. Aztán amikor már csak teát iszol azt is fokozatosa hagyd el. (Gondolom én) azt könnyebb lesz elhagyni. Remélem beválik és segítettem. :)

2016. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Duenna ***** válasza:
100%
A 2-es hozzászóló egészen jó módszert írt! Próba-szerencse! :)
2016. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Napi 1 liter kóla nem okoz függőséget!

Én kb. 20 évig ittam napi 1.5 -2 liter kólát, aztán egy diéta miatt abbahagytam. Elvileg 2 hétre - de ennek 5 éve!

Egy nap sem volt, amikor hiányzott volna.

2016. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Helyetesítsd ásványvízben vegyített cola-s hell-t
2016. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Napi legalább fél liter kólát, de inkább többet és napi 5-7 dupla eszpresszót ittam az előző munkahelyemen, 2 perc alatt szoktam le róla, amikor beléptem az új munkahelyemre és beleszagoltam a filteres kávéfőzőben fél napja melegwn tartott filléres kommersz kávéba....
2016. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
velem is ez volt.én elkezdtem helyette teát inni és aztán azt is szép lassan-lassan csökkentettem napi egy bögrényire.szerintem nem lehet könnyen abbahagyni a koffein bevitelét,fokozatosan csökkenteni kell.Pl.én utána olvastam a rettentő sok káros dolognak,amit a cola okoz a szervezetben,ez is csökkentette a vágyam.Kitartást kivánok,te is hagyd el.
2016. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kávéfüggő voltam és úgy szoktam le, hogy vízzel hígítottam. Mindig több vizet tettem hozzá.
2016. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jackson Jusrs

Attól hogy te így jártá még nem jelenti azt hogy ez általános igazság. Vannak emberek akik sokkal hajlandóbbak függeni valamitől. Nekem gyerekkoromtól kezdve mindig volt amire nagyon rá tudtam kattanni.. Először csak egy gumickor, amit minden nap muszáj volt vennek, majd energiaital, aztán pia, aztán még rosszabb. Sok emberrel ismerkedtem meg a terápiák során, ők is haonslóak mint én. Nagyon tudnak ragaszkodni bármilyen hülyeséghez, rituálékhoz. Lehet hogy a kóla nem okoz fizikai függőséget(bár én a koffein és a cukor miatt ebben sem vagyok teljesen biztos), de aki ilyen típus az egy kajára is úgy rá tud kapni hogy tünetei lesznek ha pár naponta nem jut hozzá.

2016. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Egy év után, ráadásul ilyen kicsi mennyiségtől nem leszel függő. Másfél csésze kávéban több a koffein, mint egy liter kólában. A kávénál sem másfél csészénél lesz valaki függő. Bebeszéled magadnak ezt a függőség dolgot, csak hagyd abba az ivását és kész. Havi szinten 15 ezret spórolsz meg ezzel, vagy még többet. Az most egy év alatt 180 ezer forint volt. Ennyit szórtál ki kólával. Ez egy nyaralás, egy új laptop, két új okostelefon, 2 havi albérletár, stb.
2016. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!