Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az instant tésztalevesek...

Az instant tésztalevesek (ramen tészta) nagyon egészségtelenek?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon rákaptam, mert mindig rohanásban vagyok, és jól esik,Valóban nagyon egészségtelenek?

Persze, nincsenek illúzióim, sejtem, hogy minden összetevője aroma, valami szárított zöldség és talán valami szintetikus íz, meg a tészta is keményítő. De tényleg igaz, hogy káros?



2017. jan. 18. 18:02
 1/8 anonim válasza:
65%
Igen, káros az egészségre, és sajnos én sem tudok neki ellenállni. Ez van :D
2017. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem tudok ellenállni. Próbáltam utánaolvasgatni, de jobbára csak személyes blogok voltak, amikben általában szidták ezeket a leveseket. Az a baj, hogy nekem ízlik :D
2017. jan. 18. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor láttam egy dokufilmet, ahol a pasas megmutatta, mitől lesz olyan szép és ropogós a tészta, mikor az instant poros zacskócskák mellé csomagolják: kisütik olajban pár másodpercig. Ha megnézed a fő összetevők közt is ott az olaj!- a tészta jól beszívja.

Meg ha elkészíted a leves sok sót adsz hozzá.

Szóval szerintem nem attól a kevés ízfokozótól és fűszertől lesz egészségtelen, hanem ahigy a dietetikus a filmben is mondta a sok olajtól és sótól!

Másodsorba jönnek a mellékanyagok, amit fent is leírtál.

2017. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, az adalékanyagokat sejtettem, de azt hogy ilyen sok olajat tartalmaz nem tudtam. Köszönöm szépen ezt az infót! Esetleg fenn van a neten valahol ez a dokumentumfilm? Szívesen megnézném én is.
2017. jan. 18. 21:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom hogy nem kell démonizálni az instant levest. Persze nem egészséges és nem kéne napi szinten fogyasztani, de képmutató dolog hogy rengeteg ember napi szinten fogyaszt alkoholt ami idegméreg de a ramen az tabu. Mértékkel kell fogyasztani, mint mindent. Amúgy ha elolvasod hogy miből készül látod hogy semmivel nem rosszabb mint a boltban kapható félkész ételek.
2017. jan. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

" Amúgy ha elolvasod hogy miből készül látod hogy semmivel nem rosszabb mint a boltban kapható félkész ételek."


A felkesz etelek rosszak, pont. Tele vannak minden adalekkal, hogy legyen izuk, ne romoljanak meg hamar, legyen bizonyos szinuk-allaguk, es a feldolgozas soran ha meg volt is bennuk ertekes vitamin, az is elvesz-atalakul. Minel frissebb, kevesbe feldolgozott, annal egeszsegesebb.

2017. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Sajnos azért nem tudsz leállni vele, mert tele van ízfokozóval. Hogy mik azok az ízfokozók? Gyakorlatilag olyan kémai laborokban kikisérletezett és előállított vegyszerek, amik az ízlelőbimbóidon keresztül függőséget idéz elő az agyadban. Annyira finomnak érzed, hogy legközelebb is azt fogod megvenni. Erre egy egész iparág épült már ki. És ezek a vegyszerek sajnos nagyon károsak az egészségre, hosszú távú rendszeres fogyasztásuk károsíthatják a bélrendszert, megnövelik a rák esélyét, stb.

Ezért nem szabad feldolgozott élelmiszert venni, vagy érdemes drasztikus visszafogni a fogyasztásukat.


Itt egy index-es cikk a témában, ha csak fele igaz annak, amit itt leírnak, az már brutális durva:


[link]

2017. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Lifenetwork csatornán volt. Azt hiszem a Hogyan készül valójában?- volt a műsor címe.

2017. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!