Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gyömbér levágott héját mire...

Gyömbér levágott héját mire tudnám felhasználni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném eldobni, kandírozott gyömbért csináltam, azért vágtam le.

2017. febr. 15. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyömbért nem hámozni kell (nem levágni a héját), hanem lekaparni, ugyanúgy, ahogy az újkrumplinál szokás.


A héját meg dobd ki, nem éri meg vacakolni vele.

2017. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö vagyok újra, ha nagyon akarod, teának leforrázhatod, de ha nem egészet tiszta meg biztosan vegyszermentes, akkor nem teszel jót vele magadnak.
2017. febr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban tényleg meghámoztam, irtó vékonyan. Illetve voltak vastagabb szálkás, kemény részek, azok is megvannak. Megmostam egyébként. Lehet, hogy megpróbálom teának vagy valami illatosítónak?
2017. febr. 15. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb nagy mennyiségű gyömbért vettem, mert akciós volt, aztán itt álltam a sok héjjal, amit sajnáltam csak úgy kidobni. Végül azt találtam ki, hogy ráteszem a konvektorra, levegőillatosítónak. Egyébként ezt szoktam csinálni a citrom és a narancs héjával is, vagy egy fenyőággal. Határozottan kellemes volt.
2017. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tényleg, igazad van. Ráteszem én is a radiátorra, mert elég sok van belőle :)

Én meg már kezdtem magam túlbonyolítani...

Köszi!

2017. febr. 15. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszárad, és még van illata, potpourriba is belekeverheted.
2017. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!