Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 100%-os étcsokoládé?

100%-os étcsokoládé?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


találtam olyan oldalt, ahol azt írják, a csoki amit árulnak, 100% kakaót tartalmaz. No de akkor mitől áll össze? :)



2017. febr. 26. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kakaó többek közt kakaóvajat is tartalmaz
2017. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a kakóvaj, tehát a zsírtartalom miatt.
2017. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

A 100%-os csokoládé nonszensz. Lehet 100%-os kakaó, de nem csokoládé. Olyan lehet, mint a 100%-os lisztből álló galuska (tojás, só és víz nélkül), vagy a 100% sertéshúsból álló pörkölt (hagyma és pirospaprika nélkül).

Fából vaskarika. A csokoládé kakaóból (kakaómassza, azaz por és kakaóvaj) és cukorból készül. A kakaó önmagában az ehetetlenség határát súrolóan keserű, azt semmiképp nem lehet csokoládénak nevezni.

2017. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sztrecskó ***** válasza:
86%
Szerintem meg finom nagyon. :) Igaz, én ezelőtt csak 99%-osat ettem, de az nagyon jó volt.
2017. febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aperitif ***** válasza:
54%
Ok, lehet finom, ízléseken nem vitatkozom. De a 100% kakaó nem csokoládé, hanem 100% kakaó, mint ahogy a 100% csirkehúst sem lehet csirkepaprikásnak nevezni, csupán csirkehúsnak.
2017. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Én ettem kakaóbabot néhányszor, abban biztosan nincs semmi cukor, és egyáltalán nem ehetetlenül keserű, olyan kb mint az étcsoki (pedig nem szeretem amúgy a keserűt pl kávéban).
2017. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

'innye. Köszönöm mindenkinek :) Ööö 99%-osat én is ettem már. Az túlzás, hogy finom, de rendkívül egészséges. Én alapból imádom az étcsokit, szóval emiatt kerestem rá kíváncsiságból, hogy létezik e 100%-os és meglepődtem, amikor találtam.


[link]


[link]

2017. febr. 26. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!