Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg ennyire jó a Lidl...

Tényleg ennyire jó a Lidl odaégetett kakaós csigája?

Figyelt kérdés

[link]


Kommentálni se lehet a cikket



#kakaós csiga #Lidl #odaégetett
2017. ápr. 15. 08:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Mitől lenne odaégett? Az a csoki benne. Mondjuk 99Ft-ért inkább tűnik behívóterméknek, magyarul lehet bukik rajta az áruház, de odaszoktat vásárolni.


Miből gondolod, hogy odaégett?

Én nem kóstoltam, de a kép alapján az inkább a sötét csokiszín, mint megégett tészta. De csak tippelem.

2017. ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
nagyon finom
2017. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Az csoki, nincs odaégve. Pont a napokban kóstoltam először, szerintem finom volt.
2017. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

# 1


Dehogy buknak rajta. Én ha itthon csinálok kakaós csigát jó alapanyagokból az kijön 100 forint körül per darab, akkor egy ekkora multinak fillérekbe kerül. Nyilván nem ebből élnek elsősorban, de hidd el megéri nekik.


Amúgy valóban nem rossz a lidl csigája, meg szerintem az ő pékségük magasan veri a többi hipermarketét.

2017. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

"Dehogy buknak rajta. Én ha itthon csinálok kakaós csigát jó alapanyagokból az kijön 100 forint körül per darab"


A baj ezzel a véleményeddel, hogy nem számoltad fel a munkadíjadat, az energiaköltségeket, az üzem felntartási kötségeit, a szállítási költségeket, stb, ami szintén azért beletartozik az árba.

Ha ezeket is figyelmbe vennéd a saját készítésü esetében is, akkor böven fölötte lennél az ottani árnak.

2017. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
szerintem a lidl-ben nagyon jók a péksütik. finom a tésztájuk, és még sosem tapaasztaltam, hogy bármit is elégettek volna. sokkal jobb, mint a fornettik, vagy akár a lipóti pékség
2017. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

"A baj ezzel a véleményeddel, hogy nem számoltad fel a munkadíjadat, az energiaköltségeket, az üzem felntartási kötségeit, a szállítási költségeket, stb, ami szintén azért beletartozik az árba.

Ha ezeket is figyelmbe vennéd a saját készítésü esetében is, akkor böven fölötte lennél az ottani árnak."


Ugyan már...Ezekből egy darab kakaóscsigára csak fillérek esnek, különösen nagyüzemnél. Otthoni készítésű sem kerül többe 60-70 forintnál darabonként, még ha a járulékos költségeket hozzáveszem, akkor se. Pedig én friss élesztővel, vajjal, holland kakaóporral csinálom.

2017. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon el vagy tévedve, ami a mellékes költségeket illeti, csak még sosem számoltad össze.

Az anyagköltség sem sokkal kevesebb, mert nagyüzelben sem varázsolnak, a hozzávalókat meg kell venni, mert semmiböl nagyüzemben sem lehet semmit csinálni.


Amit meg direkt nem írtam az elöbb, azok az üzem költségei: telephely bérlete, rezsiköltségek, a nem direkt a sütésnél közremüködö munkaerök költsége - ami azért igencsak jelentös.


Birom, amikor teljesen laikus, nem hozzáértö valakik szerint a nagyüzemek ingyen dolgoznak, ott minden csak úgy keletkezik költség és munkabefektetés nélkül - ez is csak a butaságukat mutatja!

2017. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

" Otthoni készítésű sem kerül többe 60-70 forintnál darabonként, még ha a járulékos költségeket hozzáveszem, akkor se. Pedig én friss élesztővel, vajjal, holland kakaóporral csinálom."


Erröl egy konkrét költségvetést be tudnál írni? Mert ha ennyire olcsón meg lehetne oldani, akkor igencsak meglepödnék!

2017. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Fél kg lisztböl készült kakaóscsiga alapanyaára 1000 Ft.


Ehhez jön legalább egy óra munkaidö, ami 700 Ft-tal még minimálbér esetén is, szóval kb az anyagköltség duplája az összes önköltség - mivel még energia, stb is hozzájön.

2017. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!