Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miert olyan egeszseges a...

David2014 kérdése:

Miert olyan egeszseges a muzli, zabpehely vagy hasonlu cucok ha 100 g ban 70 g cukrot tartalmaz?

Figyelt kérdés

mindenhol hallani , hogy reggelre javasolt ilyeneket enni, de masfelol ugyan azt halljuk hogy keruljuk a tulzott cukor fogyasztast. most hol fer ossze a ketto...

Barmilyen muzlistasakot atvizsgaltam a nagy boltokban jelentos reszuk cukrot tartalmaz a fentebb emlitett aranyban. tehat jol jonne valami tudomanyos magyarazat hogy miert is


2017. máj. 14. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
A müzli egyáltalán nem az. Viszont a zabpehely, ami nem valami előre elkészített, cukros vacak, az teljes értékű reggeli, ugyanis lassan felszívódó szénhidrát van, ami nem emeli meg a vércukor szintet, és kitolja az éhségérzetet. Müzli az nem zabpehely!!!!!! Zabpelyhet is csak natúr vegyél, és magad készítsd el, ne az előre elkészítettet, mert abban magas a hozzáadott cukor! Mivel az emberek lusták, sokan müzlit, meg előre csomagolt, agyoncukrozott sza*okat vesznek!
2017. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem egészséges a cukros müzli... Nagyon sok embernek a sima se. A zab még OK, az legalább gluténmentes gabona, max. szennyeződhet, de az minimális, érzékenység nélkül sokat nem számíthat. Aztán persze van, akinek a zab se jó...

Nem fix, hogy mi az, hogy egészséges. De a cukor senkinek sem az.

Reggel ráadásul gyenge az inzulinérzékenység, akkor különösen célszerűtlennek tűnik a cukor, legalábbis a minimálisnál több.

2017. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A zab megemeli a vércukorszintet, de csak lassan, kevéssé. Rostos, viszonylag fehérjedús gabona, sokakat laktat... Arra még én sem szoktam rosszat mondani, ha én ritkán élek is vele.
2017. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez csak azt jelenti, hogy nem vizsgáltál át elég müzlis tasakot. :)


Egyébként abszolút reális ez a paradoxon, a legtöbb müzlit valóban agyoncukrozzák.


Viszont a cukor, a csoki, a méz, aszalt gyümölcsök, stb, általában ami édes, az drága is, legalább is drágább, mint a sima gabonapelyhek.

Ezen a nyomon elindulva, keress olcsó müzlit.


Nézz csak meg egy igénytelen csomagolású kilós kiszerelésű teszkós müzlit! Na abban tuti nem lesz 70g cukor! :)

90% natúr gabonapehely!

Ritka dolgok egyike, amiben a teszkós cucc az egészségesebb! :)

2017. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

100 g ban 70 g cukrot


Na olvasd el újra...

2017. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az szerinted szénhidrát lesz, amiből valahányad része cukor "csak".

De azért többen leírták a frankót.


Én csak azt kérdezném, hogy miként érdemes a zabpelyhet elkészíteni, hogy az ehető legyen? Néztem pár netes receptet, de nem tudtam legyömöszölni a torkomon egyik verziót sem. Olyan volt, mintha fűrészporos akármit rágnék...

2017. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A zabpehely nem fűrészporszerű (legalábbis megfőzve semmiképp), hanem zabszerű, zabízű. Van, aki szereti, van, aki nem. Én pl. ki nem állhatom az erős zabízt, de el tudom úgy készíteni a zabpelyhet, hogy az eredmény finom legyen. Teljesen jó linzert, gofrit és nokedlit ad, rántottába keverhető... S bár nem nagyon szeretem a zabkását, azért azt is fel lehet javítani még egy zabízutáló számára is, tapasztalat. Mások sem üresen, vízzel eszik, általában...

De ha valakinek rossznak tűnik, az egyen mást, semmi nincs, akit mindenki szeret.


Ha már itt tartunk, sok más gabonapehely szerintem is finomabb, mint a zab, szerencsére a gluténmentesek között is akad finom, főleg fűszerezve (fahéj, mézeskalács fűszer, miegymás).

2017. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani amit már páran megtettek előttem.

A müzli nem zabpehely.

Ha az ember nem igazán tudja mit és hogyan kell nézni a tápanyag táblázaton az inkább kerülje a müzlit,lehet kapni ebből is jót de nagyon ritka és általában aranyáron van.

2017. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

[link]

Ez egészséges! Még, hogy a műzli nem egészséges, nem igaz! Ezt nézd:

[link]

Van natúr műzli is (ami gabona keverék + aszalt cuccok) és még nem is drága 500-600Ft/kg.

2017. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!