Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 3ezer Ft-ból mit vennétek...

3ezer Ft-ból mit vennétek hogy elég legyen erre a hétre, plusz még 2 napra a kaja?

Figyelt kérdés
Ennyiből kellene megoldanom 9napot magamnak.Van 10db tojásom,meg vaj,meg lekvár,meg liszt,pirospaprika.
2017. máj. 29. 08:04
 1/9 anonim válasza:
9%

Süss lángost. Liszt, só, élesztő, olaj.

Este-reggel meg egyél kenyeret.

2017. máj. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Krumplit azt mindenkèppen vennék belőle,meg lisztet.

Tudsz csinálni paprikás krumplit és főzhetsz bele nokedlit is. Sokkal laktatóbb úgy.

2017. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Liszt, tojás, burgonya. Ebbből a három összetevőből elég sokféle alapdolgot tudsz készíteni - tészta, krumplis tészta, lángos, kenyér, pizza, rántotta, főtt tojás, jacket potato stb stb - és ez bár száz forintnyi beruházás. 1000 forintból kapsz 4 kg krumplit meg 5 kg lisztet, a maradék pénzből meg tudsz venni feltéteket hozzá - zöldség, sajt, olcsóbb felvágott, stb. Rizst is érdemes venni, azt is lehet nagyon olcsón kapni, zöldséges tojásos rizs formájában fogyasztható. Egy kg almát is kapsz 100 forint körül, azt is érdemes lenne venni, egy kis vitamin, egy kis édesség.
2017. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Rizst vennék és mirelit májat (2 ebéd), tojásos nokedli. paprikáskrumpli nokedlival, spenót bundáskenyérrel, káposztástészta ("cvekedli"), zöldborsóleves és lángos, tejberizs, zőldborsófőzelék sült párizsival.

Így belefér a keretbe az étolaj,rizs,máj, burgonya, spenót,tészta, borsó, tej, kenyér, párizsi is.

2017. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Készíts egy hétre menüt, olcsó ételekből és az alapján vásárolj be.

Pl.bolognai 2 napra is elég lehet

Paprikáskrumpli

Grízes tészta lekvárral

Tojásos nokedli salátával

Resztelt máj

Krumplistészta

Krumplifőzelék virslivel

Spenót tükörtojással

Minap vettem egy szál kolbászt 300 Ft volt

Sült krumpli tükörtojással

A legtöbb főtt étel 2-3 napra is elég lehet

Krumpli, hagyma, zsír|olaj, tészta, liszt ezekre lesz a legnagyobb szükséged.

Liszt 100 Ft

Krumpli 3-4 kg itt 200 Ft kilója, 800 Ft

Hagyma 3-4 fej 100 Ft

Zsír kis csomag 150 Ft

Tészta 1kg 300 Ft

Ez idáig 1400-1500 Ft, de van ahol olcsóbban is kilehet hozni, főleg ha akciós

2017. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2017. máj. 29. 13:03
 7/9 anonim válasza:
.
2017. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rizs, máj, hüvelyesek, olcsó szárnyashús, mirelit zöldség
2017. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy nagy adag dödöllével is kihúzhatsz 2 napot.

Plusz a tegnapi zsemléből vagy kenyérből csinálj pirított kockát /én a sütőben szoktam, olaj nélkül/, ha érdekel hogyan, akkor leírom. Ezek a kockák nagyon finomak egy kis rántásos köménymagos levesbe, fokhagyma levesbe, vagy hagymalevesbe.

Mirelit fél kilós máj, 250be kerül átlagban. Ebből egy fej hagyma, némi olaj,fűszerek, egy kanál liszt és egy doboz kis tejföl /80-90 ft/ segítsével jó kis tejfölös májat tudsz készíteni, pl tészta körettel. Pennyben most 99 ft egy csomag fél kilós tojás nélküli tészta. Tudom, hogy nem a legjobb, de na, szükségben azt is meg lehet enni.

Plusz javaslat. Étolaj helyett zsírt vegyél. /sparban sbudget poharas sertés zsír, elég olcsó és ehető/ Zsírral főzni is tudsz, plusz kenyeret is tudsz vele enni. Egy csomag újhagymával, pohár teával az is finom vacsora.

De ha van vajad, vagy margarinod, 2 főtt tojással, lereszelve, sóval borssal összekeverve, rákenve kenyérre nagyon finom és kiadós.

Ha kellenek még tippek, szívesen írok.

Hú, a nagy kedvencemet kihagytam.

Egy konzerv bab /kb 200forint/ lecsepegtetem. Beleöntöm aprítóba, turmixba, dobok hozzá egy kisebb fej vöröshagymának a felét, pici só és bors. Összegépezem. /nekem aprítóm van/ Finom kenhető krém lesz belőle. Kenyérre, pirítósra, de tésztára is kiváló. Zárható, műanyag dobozban szoktam tárolni a hűtőben.

2017. máj. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!