Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a neve a kenyérbélben lévő...

Mi a neve a kenyérbélben lévő keletlen csomóknak?

Figyelt kérdés
2017. jún. 4. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Keletlen csomò. (Uhbameg mekkora kerdes)
2017. jún. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sütőipari műhiba.Valószínű,hogy nem keverték el rendesen a tésztát és maradtak benne lisztes csomók.
2017. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Nincs neve, rosszul van bedagasztva a tészta.
2017. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De van neve.

Csak már sok éve nem hallottam.

Ha valaki nem ért valamihez, nem muszáj ám hozzászólni...


Találtam ilyen neveket a neten, mint copa meg záklya, de nem ezeket keresem, felénk nem így hívják.

2017. jún. 4. 13:25
 5/12 anonim válasza:
31%
Nem csiríz?
2017. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Akkor további jó keresgélést...
2017. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 K...László ***** válasza:
25%
Szalonna! Nagyfater így hívta. Nagyanyám meg mesélte, hogy péknek a legunintelligensebbeket alkalmazták. Ha melegük volt, az izzadt félmesztelen testükre kenték a kenyértésztát, majd ez került a kenyérbe. Néha bele is köptek. A zsemlébe borotvapengét rejtő kedves emberekről is mesélt. Én azóta minden gyanúsat kiköpök.
2017. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Igen, csiriz. .
2017. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg, szalonna! Én is nagyszüleimtől hallottam, hogy "szalonnás a kenyér". (Jellemző a GYK-ra, hogy a jó válasz van 0 pontra értékelve...)


Azzal mondjuk én sem értek egyet, hogy a pékek unintelligensebbek lennének úgy általánosságban, mint más élelmiszeripari dolgozók.

Persze, én is hallottam, amikor az ismerősöm kiflivéget evett, a társaságban lévő pék meg elcsodálkozott, hogy ennyi esze van, mert hát a pékségben a csótányokat mindig a kiflikkel szokták szétcsapni, ezért kiflivéget nem szabad megenni...

De hát ilyen mindenhol van.

Amikor húsiparban dolgoztam, a cigánygyerekek a felvágottat készítő kutterbe célba köptek. Egy másik alkalommal jött hozzánk a targoncás, hogy az udvaron kiborította rakoncát a szalámiba való szalonnával, adjunk egy lapátot, amivel visszarakja.

A keszthelyi tejüzemben ott úszkáltak a trappista sajtok a lében a döglött pókokkal együtt. A túrós tartályba bement az ember gumicsizmában, és egy földről felvett lapáttal pakolta a túrót.

Meg ilyenek.

Szóval, semmit nem szabad enni meg inni, mert minden undorító meg rákkeltő...

2017. jún. 10. 05:21
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Eletemben nem hallottam szalonnanakhivni. Csakis csiriz, de en Budapesti vagyok.
2017. jún. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!