Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy kaját el lehet adni...

Egy kaját el lehet adni boltban 1 perccel az előtt, hogy lejárna a szavatossága?

Figyelt kérdés

Adott egy kaja, ami mondjuk holnap lejár. Ma 23:59-kor el lehet még adni?


Nem, nincs boltom, nem akarom kipróbálni, csak simán érdekel. XD


Illetve van egy kaja, ami nálunk már egy órája lejárt, akkor ha egy időzónával arrébb szállítom még el lehet adni szabályosan?


Tudom, hogy irreális az egész kérdés. Tényleg csak simán érdekel a téma. XD


2017. jún. 13. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elözö nap még el lehet adni. (Más idözónába szállítás egyéb okok - más üzlethálózat,stb - miatt nem megy)


Mellesleg a "lejárt" kaja nem romlott, csak a gyártó addig az idöpontig garantálja az optimális minöséget - utána még több napig vagy hétig is fogyasztható mindenféle egészségügyi károsodás nélkül.

2017. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tudom, hogy a más időzónába szállítás nem lehetséges, csak elméleti síkon érdekelt, hogy a szabályok engedik e.


Amúgy ha nem lenne az időrabló papírmunka(szállítólevelek, vám, stb.), akkor egy vákuumcsőben hangsebességgel futó elektromos kiskocsival szerintem el lehetne szállítani az árut akár egy teljes időzónányit is egy órán belül. Az már más kérdés, hogy mennyire sínylené meg az utazást. XD

2017. jún. 13. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Menj le egy vidéki kisboltba. Szerintem találsz még tavalyi lejáratú élelmiszereket a polcon :D
2017. jún. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a lejárati dátumot megelözö nap 23 óra 59 percig eladható a termék, és ez az adott idözónára vonatkozik, ahol eladásra kerül.
2017. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben NonStop nyitvatartó boltról van szó, igen el lehet adni.
2017. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!