Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Segítség! Kis apró kukacok...

Segítség! Kis apró kukacok vannak mindenhol a konyhaszekrényemben! Mi az oka?

Figyelt kérdés
Először a rizsben fedeztem fel.Aztan jött az ételízesítő,pirospaprika.Volt ami kis üvegben volt és persze tegnap azzal izesitettem a vacsorát amit főztem :( 3hetig voltunk távol nyaralni.Eddig ilyen soha nem fordult elő velem.Rendszeresen takarítok.Fehér kis gyűrűs kukacok.És ami Miatt a legjobban aggódom,hogy kismama vagyok.Remelem semmi gond nem lesz :((((((

2017. júl. 19. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nem lesz tole (se a babanak), csak nyilvan gusztustalan. Ki kell dobalni mindent es mindent attakaritani nagyon alaposan, surolni, fertotleniteni, minden kis zegzugot, mindent legmentesen zarhato dobozba tenni, amit veszel.
2017. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg moly. Sajnos a legjobb megoldás ha mindent kidobsz. Én porszívóval szoktam minden rést kitakarítani. Kimosom a szekrényeket.Átnézem az összes élelmiszert, különös tekintettel a diófélékre és az elfelejtett csokidarabokra. Amit lehet és még nincs benne kukac berakom a fagyasztóba egy-két napra. A gazdaboltokban kapható Bio-stop feromonos élelmiszer molycsapda. Nekem ez vált be legjobban.
2017. júl. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szelektálok most mindent alaposan átnézek.Porcukor,kakaópor,babérlevél,vaníliás cukor stb.Ezekbe nem ment bele alaposan átnéztem őket.
2017. júl. 19. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer lisztben volt ilyen. Mindent kihajigáltam és jól átmostam flóraszeptes vízzel a konyhaszekrényt.
2017. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden be tud molyosodni, liszt,búzadara,törtpaprika,rizs,kókuszreszelék stb. Sajnos ki kell dobni és nagyon át kell mosni mindent. Ebből kelnek ki a molylepkék.
2017. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen ezek a kikelt molylárvák, ha nem tüntetjük el "őket " ki is repülnének :/

Valamivel bekerült hozzátok, nem tragédia, csak nagyon kellemetlen.

Ahogy már írták, alaposan nézz át mindent, ha gyanús- pókhálószerőség van benne- akkor is dobd ki.

fertőtlenítős, de ecetes alapos kitakarítása a konyhaszekrénynek jó módszer.

A továbbiakban, megelőzésképpen vegyél BIOSTOP molycsapdát, ami be kell tenni a szekrénybe. nem vegyianyag, nem kell félni tőle. valami odavonzza a molylepkét, odaragad, nem tud kárt tenni.

Évek óta használom, és bevált. Én a DM-ben veszem, de lehet, hogy máshol is lehet kapni.

2017. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Mindig a kismamahiszti...
2017. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!kidobtam mindent az a biztos.igen,van amiben ilyen pókhálószerű kis valamik voltak.Kedves utolsó ez nem kismama hiszti hál'Istennek az elkerült engem csak éppen még nem találkoztam ilyennel azért kérdeztem.És persze a kisbabam miatt...
2017. júl. 20. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!