Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Sándorfalván, Szatymazon,...

Sándorfalván, Szatymazon, Szegedtől 18 km-re miért nem kapható semmilyen teljes kiőrlésű kenyér?

Figyelt kérdés

Gondolom más közeli településeken sincs, pedig Szeged 163 000-es város. Szatymazon, pl. a közelmúltig üzemelt egy nagyszerű pékség, nagyon finom saját sütésű kenyerekkel, sajnos nemrég bezárt.


Miért nem fogyasztunk teljes kiőrlésű pékárut, az egészség nem fontos? Inkább orvoshoz járunk? Az útifű maghéj finomabb rostpótló? A szegedi gasztroenterológiai szakrendelés teljesen le van terhelve.



2017. aug. 11. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára azért, mert nincs fizetőképes kereslet... azért zárhatott be a pékség is. A teljes kiőrlésű pékárú drágább, mint a fehér.

Egyébként nem olyan nehéz otthon sütni, én már próbáltam. Esetleg egy kenyérsütőgépet ha veszel, akkor az meg is dagasztja a tésztát. :)Egyszeri befektetés, de ha igényed van az egészséges pékárura, akkor megéri.

2017. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Talán kevesen vették, mert nem egészségesebb, mint a rendes pékárú.
2017. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert nem volt rá kereslet , drágább mint hagyományos ,és nincs mindenkinek annyi pénze hogy mindig ilyet vegyen ha neked ez kell bemész Szegedre és veszel.
2017. aug. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gulyás László18 válasza:
54%
elfogyott
2017. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2.: Ez nem igaz. Ugyanakkor a legnagyobb baj, hogy a fehér kenyerek többsége is minőségben messze elmarad a nemrég bezárt szatymazi kis pékmanufaktúra kenyerétől. Azok nagyon finom, ízletes pékáruk voltak, amiket meg most eszünk, azok a kívül alaposan liszttel összekent, hamar kiszáradó, hamar megpenészedő, vékony héjú, éppen megsütött, "rágógumi" fehér kenyér. Ráadásul, amíg a kis szatymazi pékség kenyereit fogyasztottuk érezhetően jobb volt az emésztése az embernek. Azokat a kenyereket öröm volt kézbe venni, megszagolni, megkóstolni.


Akik a pénzre hivatkoznak.: Bővelkedik a falu és kisváros drágábbnál-drágább kocsikban (direkt kiállnak vele az utcára, hagy lássa mindenki), minden gyerek kezében ott a zömében előfizetéses okos telefon, többségükön márkás, drága sportruházat. Vannak lányok, akik tízezreket költenek kozmetikusra és fodrászra. A nappalikban nagy plazmatévé világít számos helyen. Kólára, cigarettára, sörre telik a szegényebbeknek is.


Még valami.: A sándorfalvi menza, ahonnan az iskolásokat is étkeztetik, rettenetesen rossz, moslék minőségű.

Az étkezésre nem figyelnek az emberek. A napokban panaszkodott nekem egy ismert szegedi gasztroenterológus, klinikai szakorvos, hogy mindannyian nagyon le vannak terhelve.


A szatymazi pék azért zárt be egyébként, mert egy idős bácsi csinálta és már nem bírta, nyilván a nyári hőségben végképp nem. Nem azért, mert nem volt kereslet az árujára.

2017. aug. 12. 11:02
 6/9 Tegy. válasza:
73%

Drágább, de nem megfizethetetlen.

Sokszor látom kis pénzű embereknél, hogy vesznek fehér kenyeret, margarint, kólát, csipszet.

Ugyanebből a pénzből vehetne teljes kiörlésűt, vajat és kóla helyett ihatna vizet.

Másik példa: Csoró ismerősöm panaszkodott, hogy csak párizsira és zsömlére telik. A párizsi és zsömle 250 ft volt. Ebből a pénzből vehetett volna 3 tojást és 1 paprikát v. Paradicsomot.

Lehet egészségesen táplálkozni kis pénzből is.

A gond inkább a élelmiszeripar által belénknevelt szokásokban van.

1/2 kg teljes kiörlésű kenyérnek a tápértéke és rosttartalma több, mint 10 kiló fehér kenyérnek. Akkor mi is a drágább?

2017. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.: Én tudom, a szegedi gasztroenterológián, a Dr. Molnár Tanár Úr útifű maghéj, ill. zabpehely fogyasztását javasolja azoknak, akiknek pl. hosszabb ideig fennálló, kisebb emésztési zavarok által okozott székrekedése van. Természetesen emellett a mozgást és kiegyensúlyozott étkezést.


Az állandó kommersz fehér kenyér fogyasztás minden, csak nem kiegyensúlyozott étkezés. Hosszú távon nagyon nem éri meg! Egy gasztroenterológiai magánkonzultáció 10 000 Ft, augusztusban a három ismertebb szakorvosból csak egy rendel! Ha a klinikára mész beutalóval, egész nap ott fogsz ülni, reggeltől, délután 16:00-ig... Megéri?


Inkább hetente 250 Ft-al menjen több kenyérre.

2017. aug. 12. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

"1/2 kg teljes kiörlésű kenyérnek a tápértéke [...] több, mint 10 kiló fehér kenyérnek"


Ezt valamilyen számszerű adattal alá tudod támasztani?

2017. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8.: Szerintem csak a rosttartalma nagyobb (nekem erre van szükségem).

De kenyeret nem üresen eszünk, a tápérték jelentős része máshonnan jön szerintem. Viszont egy átlagos magyar ember sok kenyeret eszik.


ui.: A kenyerek minőségével is baj van, egy kis pékség fehér kovászosával általában nem versenyezhet egy nagy péküzem tömeg gyártott "huncut" receptes fehér kenyere.

2017. aug. 12. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!