Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek mennyi kenyér...

Szerintetek mennyi kenyér fogyasztása egészséges egy nap?

Figyelt kérdés
És melyik fajta a legjobb(teljeskiőrlésű, rozs stb)?

2017. aug. 5. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Ez egyéni, a magam részéről maradok a nullánál. Merő élvezetből néha eszem tk tönkölyt pár más maggal keverve (azért azt, mert a párom azt süti és amúgyis roppant finom), de tudom, hogy egészségesebb lenne kihagynom.

De ez én vagyok, van, akinek sokkal egészségtelenebb a glutén, mint nekem s van, akinek teljesen OK napi szinten nem kis mennyiségben is.

2017. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Napi 0. Heti pár szelet max vagy pár szem zsemle. Teljes kiőrlésű mindenképpen.
2017. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Tudom leleszek pontozva, mert nem divat... de en a frissen sült kenyérért oda vagyok... en mindennap eszek... es semmi problemam nincs.
2017. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Minél kevesebb, annál jobb. A legjobb a kovászos, élesztőmentes. A kovászt baktériumok erjesztik, és a glutén egy részét is lebontják, ezért jobban emészthető az ilyen kenyér.
2017. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
A fehér kenyérrel sincs baj, és annyit ehetsz, amennyi jól esik. Csak a Malomipar haszna a korpás kenyér, meg a különféle magok. Amíg nem volt ez az ostobaság, csak fehér kenyeret ettek az emberek, és mindenki egészséges maradt,
2017. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
en egyatalan nem eszem lenyeret, semmilyen pékárut.ennyi.
2017. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ettek fehér kenyeret, az modernebb dolog, régen nem fehér volt, a szegényeknek semmiképp. Még egy régebbi regényemben, ami azért egész modern már, is csak a vendég miatt vettek fehér kenyeret, az alapértelmezett nem az volt.

Viszont régen nem volt ilyen extrém gluténtartalom a búzában. Plusz más volt az életmód. Hiába volt régen nehéz az élet, sokszor a mai világ a stresszesebb s a stressz, glutén s genetika rossz együttállása igen egészségtelen tud lenni, legalábbis egy orvos erről tart előadásokat, én, ugye, nem vagyok szakmabeli, aki ezt bizton állíthatná.


A tk kenyér azért előnyös sokaknak, mert jobban laktatja őket s kevesebb is elég, valamint a vércukoremelő hatása jobban el van osztva, lassabb, egyszerre kisebb mértékű. Az utóbbi igen, de az előbbi nem mindenkire érvényes, engem ugyanúgy nem laktat még körvonalakban sem a tk kenyér, mint a fehér, csak sokkal finomabbnak tartom.

2017. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0.
2017. aug. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És mégis hogy oldjátok meg a napi 0-át? Amíg diétáztam úgyis nagyon nehéz volt napi 2szelet kenyérre csökkenteni, drága és időigényes más ételeket készíteni.
2017. aug. 6. 11:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem kívánom. Mit időigényes készíteni?

Ebédre vagy vacsira meleg étel, amellé nem kell kenyér, max. néha kívánom meg szafros ételekhez.


Reggelire/vacsorára (ill. vacsora helyett ebédre, ha munkanap) általában zabkása, műzli, joghurt, saláta, gyümölcssaláta, smoothie, hummusz zöldségekkel, zöldséges wrap (akár tortillából, akár saláta vagy káposztalevélben), omlett, tükörtojás, rántotta, olajos magvak és aszalt gyümölcsök, zöldségtekercsek vagy tornyok, sajtok gyümölcsökkel vagy zöldségekkel,akkora a választék mint a fene és egyikhez se kell kenyér.

Az egyetlen, amihez eszembe jut, az a szendvics.

Szoktam enni, kb. heti 2x, de az elég is. Én pont azt nem értem, hogy lehet minden nap szendvicsen tengődni...

2017. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!