Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az elmúlt 15 évben romlott az...

Az elmúlt 15 évben romlott az élelmiszerek minősége Magyarországon?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 17:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem összességében jobb a helyzet, mint régebben.


A feldolgozott élelmiszereket mindenféle minőségben és árkategóriában meg lehet venni, ha odafigyelsz az összetételre, sok jó minőségű dologhoz hozzájuthatsz.


az alap élelmiszerek: zöldség, hús tojás...stb tekintetében, úgy tapasztalom, javult a helyzet, bármilyen furcsán is hangzik ez. A régi, vegyszermentes világ csak legenda, nagymamámék egyszerű falusi emberek voltak, de simán permetezték a palántákat azóta betiltott brutál szerekkel már az ötvenes években is. ma azért az EU-s szabályozások és a biogazdaságok elterjedése miatt egyre többen törekednek a vegyszermentességre, az egészség fontos szempont. Tudom, hogy sok a csaló, és nincs garancia, de ez akkor is biztató folyamat.

2017. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
39%
*ízvilága
2017. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%
Régen volt kétféle kenyér, és egyféle tej, húst meg azt vettél, ami épp akadt, nem nagyon lehetett válogatni. Most a kovászostól a teljes kiőrlésű rozs- és tönkölykenyérig minden kapható, válogathatsz a tejek között, ha laktózérzékeny vagy, akkor is van 5-6 alternatíva, ellenőrzött bioélelmiszert vehetsz bármelyik nagyobb üzletben. Húst is kapsz szinte bármilyet, én mostanában egyedül strucchúst nem tudtam venni, pedig nagyon megkóstolnám.:-) Halból, tengeri herkentyűből is hatalmas a választék, akár frissen, akár fagyasztva. Piacra is szoktam járni, a házi tejtől, tejtermékektől a tanyasi húsig, mangalicakolbászig, friss erdei gombáig, zöldségekig minden kapható, kiváló minőségben és elérhető áron. Nyilván aki banánt, mangót, avokádót akar enni (ezeket a rendszerváltás előtt csak elvétve lehetett kapni), vagy télvíz közepén dinnyét, epret, az számítson rá, hogy valamilyen szinten kényszerérlelt cuccot kap. Úgyhogy nem, összességében egyáltalán nem romlott az élelmiszerek minősége, aki jót akar venni, most már megteheti, ellentétben a 15-20 évvel ezelőtti állapotokkal.
2017. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem javult. Régen sokminden nagyon gusztustalan volt. Most lehet találni jót is, rosszat is.
2017. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%
Gagyisodás terjedt el , megszűnt sok termék ami profi volt de nem volt drága pl Göcseji Zalai füstölt , Óvári , Karaván ( a mostani egy trágya )Anikó és Öcsi sajt turista felvágottak lecsó kolbik . Egy részüknél a cég ment tönkre vagy beolvadt . Sok üzem azért állt le mert a terjedő teszkó spár meg ósen saját péküzemmel nyomul . A többinél az olcsó előállítás módszerek alapanyagok mennyiségi csökkentése ami miatt üres tömeges cuccá váltak . A téli szalámi meg gyulai kolbi több mint 70 %a ipari szalonna tehát zsír , ez nem első osztályú minőség de méreg drága . Egyik érezhető eltérés a Sport szeleten tapasztalható a régi eredeti omlott rum ízű kellemes zamatos áru volt , a mostani mint glicerin felragad a szájpadlásra tömény cukros és higító útó ízű vacak ... Aretro holmik Traubi Szőlő márka is trágyahalom adalék és méreg , ezek többségére egy kölyök halálfej simán feltüntethető .
2017. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
51%
Hát én azt mondom inkább legyen kisebb választék de az mind jó minőségű legyen..én ezelőtt 15 évvel voltam gyerek, és emlékszem két féle párizsi volt, egy olcsóbb és egy drágább, de az olcsó is olyan minőségű volt mint most a legjobbak. A péksütemények nagyobbak voltak, a kifli tömörebb és ízletesebb.
2017. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Én a gyümölcsökön is érzem a romlást. Évek óta nem ettem jó ízű almát, barackot vagy görögdinnyét. Fiatalkoromban ezek mézédesek voltak, ma meg örülök ha legalább van valami íze.
2017. szept. 4. 19:49
 18/33 anonim ***** válasza:
61%

Javult, nem is keveset.


"Én a gyümölcsökön is érzem a romlást. Évek óta nem ettem jó ízű almát, barackot vagy görögdinnyét. Fiatalkoromban ezek mézédesek voltak, ma meg örülök ha legalább van valami íze."

Akkor a Te ízérzékeléseddel van probléma.

2017. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

A multikban vacak a gyümölcs az igaz. Kis zöldségesnél, piacon lehet találni jót.

Mondjuk 15 éve, az nem volt olyan régen, az már bőven nem a kétféle párizsi időszaka volt. Eltűnt persze pár dolog, nyilván mindenki mást hiányol; de helyette van ezer új dolog, csak már nem emlékszünk arra, hogy 15 éve meg ezek nem voltak.

Szerintem pozitívum a bővülő választék, aki biocuccot, vagy laktóz/glutén/akármilyen mentes akármit akar, megkapja.

Falun persze horror a helyzet, anyóséknál a kisbolt egyáltalán nem tart se normális tejet, se normális vajat, csak reggeli italt, meg háromnegyedes vajat és margarint.

Szerintem a pékáruk pont hogy jobbak lettek, mivel helyben sütik ezért este is van friss zsemle, és nem a kemény, száraz vackot kell megvenni. Ráadásul van császárzsömi, ami sokkal jobb, mint a sima. Kifliből van millióféle, régen vadászni kellett a jót (hetente egyszer mentem és fagyasztgattam itthon), most simán találok (az már más kérdés hogy nem 9 forintért).

A tejeknél kicsit más a helyzet, mert van olyan üzlet, ami egyáltalán nem tart rövid eltarthatóságú tejet, a 28 napos pedig nekem nem finom. Nálunk szerencsére van jó.

2017. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy ma is sok adalékanyag, tartósítószer és kényszerérett cucc van, amit megetetnek velünk. De dédapáink is simán rámentek a szőlőre a DDT-vel, aztán csodálkoztak, hogy mitől lettek betegek. Ma legalább több információhoz férhetünk hozzá, ha tudatosan akarunk táplálkozni és növényeket termeszteni.
2017. szept. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!