Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az elmúlt 15 évben romlott az...

Az elmúlt 15 évben romlott az élelmiszerek minősége Magyarországon?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 17:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom hol élsz de én mindig isteni finom édes gyümiket veszek a piacról. Most is almát és körtét.

Kenyérból is vannak jók pl Félegyházi pékség termékei, frissen sült kiflikkel.

Tejet sosem iszok, de a pöttyös rudik finomak. Tesco, Penny, Lidl saját márkásak is.

2017. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
36%

#3

Mondjuk NEM megyek oda a teszkós, óccsó húspulthoz, semelyik óccsó, broilercsirkét áruló ilyen helyhez nem megyek oda.

Aki megeszi a csirkegyári, ipari csirkét, de a minőségromlásról vartyog, az nevetséges.

2017. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
72%

#17

Kizárólag finom, ízes gyümölcsöket eszünk, még dinnyét is. Egyrészt tudni kell választani, másrészt a termelőtől kell venni. Vagy legalább piacról.

2017. szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
21%

Talán azért ízlett jobban, mert anyukád nem a Tescoban vásárolt húst, hanem hentesnél, nem a bevásárlóközpontban vette meg a gyümölcsöt, zöldséget, hanem a piacon.

Egyébként szerintem jobb a minőség. Most is vannak rossz minőségűek, de van választásod, hogy nem azt veszed meg.

2017. szept. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Victor C. válasza:
39%
Igen, es meghozza RENGETEGET.
2017. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
24%
En legjobban a kremturon es a halrudacskakon vettem eszre. Szinte alig van benne hal, az egesz panir. Es Iglót vagy frosta márkàt vettem...
2017. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 cirmos cirmi válasza:
36%
Nem az Európai Unió idehordott szemetét kell megvenni, hanem a jó minőségű, hazai termékeket. Ezt hívják tudatos vásárlásnak. Egyre nagyobb a választék, egyre több helyen kapható minőségi áru, bőséges a választék a piacokon. Árban pedig semmivel sem kerülnek többe mint a szupermarketek szemetei.
2017. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
38%

#27

Hát hogyne, az a jó minőségi magyar termék!!! Ne is együnk mást, mint magyar banánt! Ja... nincs.

Akkor együnk magyar csirkét ... ja, inkább ne, mert nagyítóval kell keresni valóban ellenőrzött termelőt.

Zöldségre, gyümölcsre ugyanez.

Lehet, hogy te "trappistát" akarsz enni kizárólag, meg egész télen savanyú káposztát nyammogni krumplival, de én inkább nem.


Nem beszélve a millió, óccsó, vacak magyar áruról. A csimbókos kolbászról, az ízetlen paprikáról, a rossz minőségű zöldségekről.


Aki tök hülye, az úgy vásárol, hogy honnan van a termék. Értelmes ember pedig minőségi élelmiszert vesz meg. Te pedig majd eldöntöd, hogy hová tartozol

2017. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, milyen szempont alapján.

A teszkós hústól nem az az elvárás, hogy jó minőségű legyen, hanem hogy olcsó. Lehet venni termelőtől 3000-ért minőségi húst, de azt nem lehet anyagilag bírni, így az emberek többsége megveszi a vizezett húst, én is.

Gyümölcs: na én még boltban nem vettem finom dinnyét, de a zöldségesnél sem. Ez az egyetlen, amit termelőtől tudok venni, nála mindig nagyon finom. 50 éve meg mindenhol használták a DDT-t és egyéb ilyen dolgokat, aztán szerencsére betiltották. Tehát ebből a szempontból meg jobb a mai termés. A bolt előnye, hogy oda elméletileg ellenőrzött árú kerül, tehát nincs a növényekben egy megadott szint feletti vegyszer érték. Régen ilyen nem volt, illetve a piacon se ellenőrzi senki a Mariska nénit, hogy nem rakott-e a megengedettnél 6-szor több permetet. Tehát lehet, hogy finomak, de rosszabb a minősége abból a szempontból, hogy lehet benne/rajta bármennyi vegyszer.

A feldolgozott élelmiszerek minősége régen se volt jobb, csak max. jobb ízű. A parizer az parizer, bármikor is árulták. (Eszem én is, nem haltam bele, csak tudni kell, hogy nem rendes étel.) Én pl. édességből vettem azt észre, hoyg most finomabbak, és vannak egészségesebb alternatívák pl. a savanyúcukor/törökméz stb. helyett. Ezek persze nagyon drágák, vagy házilag kell elkészíteni.

2017. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöt ritkán veszek, mert terem a kertben, de azért almát, dinnyét szoktam. Az idei összes görögdinnye szuper jó, édes volt, pont úgy, mint gyermekkoromban (sőt, akkor több ízetlenbe futottam bele, mint manapság). A sárgadinnye lutri, mint mindig...


A kenyér a gyerekkoromban jó volt. Aztán jött egy korszak, amikor leromlott, azóta sütünk kenyeret. De ma már rengetegféle van, igen finomak is, nagy választékban.


Bevallom, nem emlékszem, régen milyen volt a bolti paradicsom, manapság nem jó, azt tudom, állítólag világszinten ez van, a szép egyenletes piros, ízetlen terjedt el. Az az egyetlen zöldség, amit muszáj vagyok háztól venni, ha jót akarok. Nekem kevés terem s nem jövök ki nullszaldósra, viszont palántafüggő, hogy finom lesz-e.


A tipikus zöldségekkel én igenis elégedett vagyok. Jó, káposztából az itteni falusit kell venni (a falu káposztában mindig is jó volt, fesztiválunk is van hozzá), mert némelyik tényleg ízetlen. De eleve ez van, hogy a zöldségek némelyike ízesebb, mint a másik, más zöldségből pedig nehéz rosszat venni.

2017. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!