Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Konzerves bab tárolás?

Konzerves bab tárolás?

Figyelt kérdés
Ha felmelegítek egy nagy dobozos konzervbe zárt ételt, akkor azt be lehet rakni a hűtőbe utána (ha nem fogy el), majd később újra szabad melegíteni?

#konzerv #tárolás #melegítés és tárolás
2017. okt. 14. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem inkább önts ki annyi ételt amennyit megeszel, és csak azt melegítsd meg. A több mehet a hűtőbe.
2017. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
i
2017. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
amit nem eszel meg, egy tálban tedd a hűtőbe - a konzerv felbontva, levegővel érintkezve már nem maradhat a fémben
2017. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szoktam, amikor nagy ritkán olyat eszem... Elkészítem, nyilván ne bírom megenni. 1-2 napig simán ehető. 3. nap azért már ne. :)
2017. okt. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Te Harmadik, te normális vagy? :D A fém az egyik legjobb módja a kaja tárolásának. :D Ne írj már olyat, hogy a fém nem jó megoldás... valami műanyag gyárban dolgozol, és ez valami ótvar reklám akar lenni? :D
2017. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

"Ha a felnyitott ételt nem egyszerre fogyasztjuk el, mindig vegyük ki a fémdobozból és rakjuk át légmentesen zárható tárolóedénybe, mert a levegővel való érintkezés során a fémtől az étel rossz mellékízt kap. 2 napon belül mindenképpen fogyasszuk el."

[link]

2017. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az már régen rossz, mikor egy ételnek megváltozik az íze attól, hogy fémdobozban van tárolva. Ezt azt jelenti, hogy olyan anyagokat tartalmaz az étel (vagy csak savas kémhatású maga), ami reakcióba lép a fémmel. És ez szerintem elég gáz. Nekünk sok fém tároló edényük maradt régebbről, akkoriban simán tároltak benne a szüleim hetekig kaját (már ha nem buggyanós féle volt) és nem lett semmi baja. És a fémen nem hiszem, hogy változtattak volna...

2017. okt. 14. 23:39
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

A konzerves doboz már régen sem ugyanaz a fém volt mint amiben anyudék tárolták a kaját.

Ez a kés egy Heinz babkonzerv nyitása után állt pár órát babosan: [link]


Ez van a konzervekben, így kalkuláljunk.

Egyébként én bármi is legyen átfőzném hagymaágyon, ha hőkezelés után rakod el akkor eláll egy darabig.

2017. okt. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!