Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csicseriborso vagy szoja?

David2014 kérdése:

Csicseriborso vagy szoja?

Figyelt kérdés
nem vagyok vegetarianus de azert erdekelne, hogy melyik jobb hus helyetesito? sokan tamadjak a szojat mivel felborithatja a hormonszinteket ha jol tudom. a csicseriborsonak nem tudom ha jobb vagy gyengebb a feherjekeszlete de mintha jobb szinben szerepelne, kinek mi a velemenye?

2017. okt. 16. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kísérleteznék a szójával, sok rosszat halottam róla (persze nem teljesen mindegy, milyen, de egyszerűbb kerülni, plusz rém ízetlennek is tartom), a csicseriborsó viszont roppant szimpatikus. Inkább komplettálnám azt, elviselve a többlet szénhidrátot. Még akkor is, ha szénhidrátszegény étrendem van. Előbb veszek borsó- és rizsfehérjét, minthogy szóját egyek.


De ez az én személyes véleményem, laikusként megvannak a határai a tudásomnak, mindenki mást mond, kevés dologban lehet biztos az ember.


A húst nem kell helyettesíteni. Hús nem kell. Fehérje kell, de az a növényekben is bőven van. Változatos, bőséges növényevéssel nincs semmi gond, ha picit odafigyel az ember. Gabonák, hüvelyesek, egyéb zöldségek, olajos magvak, ésatöbbi. Bőven be lehet vinni a szükséges tápanyagokat.

2017. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(Kivéve a B12-t, de itt most a fehérjéről volt szó, csak továbbgondoltam.)
2017. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
A szója alkalmas leginkább hús pótlásra, de mértéktelen fogyasztása felboríthatja a szervezet fitoösztrogén szintjét.
2017. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a szójában található fitoösztrogénekneknek nincs hatása a hormonháztartásra, ezek nem hormonok hanem ahhoz hasonló vegyületek. Melleleg minden növény tartalmazza őket, nem csak a szója, hanem az olajos magvak, gabonafélék, minden. Sőt a gabona tartalma által még a sör is :)


A húsban pedig nincsenek olyan anyagok amit pótolni kellene mivel minden bevihető más forrásból is.

2017. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy 3., a szervezetnek nem FITOösztrogén hanem ösztrogén szintje van.

És nem mellesleg az emberi szervezetre nincs hatással, ne írj butaságokat.

2017. okt. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!