Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van az, hogy a Németorsz...

Miért van az, hogy a Németországban megvásárolt élelmiszerek némelyike jobb, finomabb, mint az itthoni?

Figyelt kérdés
Szokott faterom kintről hozni Nutellát. Az ottani finomabb, mint az itteni, pedig ugyanarról a termékről van szó, ráadásul kint olcsóbb is. Más termékeket is szokott hozni, majdnem mind minőségibb, mint a nálunk árultak.

2017. okt. 28. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Régebben azthiszem a tv-ben is szó volt erről. A magyarázat egyszerű: ide silányabb minősèget küldenek, jóvanaz' a népnek címszóval. De persze sokszor drágábbak, mint más országban a jobb minőség. Ez van sajnos
2017. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eléggé sajnálom, hogy ez így van. Nekünk jó, mert az osztrák határ mellett lakunk, így át tudunk oda menni vásárolni. Az ott kapott termékek zöme is jobb. Sokan nem is gondolnák, hogy mennyi magyar jár ki vásárolni.
2017. okt. 28. 23:08
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Német nuttelát itthon is kapsz ugyan olyat müller drogériában,illetve az kinai piacokon is ,mint az ázsia center,sárkány center,
2017. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. A Német tv-ben is láttam egy műsört erről. Nyugatra megy a jobb minőségű, szebb, válogatott termék, keletre, azaz hozzánk a kevésbé jó, kisebb, csúnyább stb.. Mivel nekünk ez megfelel, egy német meg panaszkodna ha egy kicsit barna a banán. Persze ott is vannak egyszerűbb boltok.
2017. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én ezt legeloszor, amikor kikoltozem, es elmentem a boltba, a Kauflandos gyumolcslen vettem eszre. Nem a legdragabb, nem a legjobb minosegut vettem, de olyan suru volt, hogy siman lepipalja barmelyik otthonit, amire rairjak, hogy 100%, azt lofax. Es nem mellesleg nagyon finom volt. de a nutella is ilyen, meg a csokolade. Azt hiszem lenne ujabb vilaghaboru, itt olyannal nem is talalkoztam pl, hogy tejtabla, meg masszabol keszult nyuszicsoki...
2017. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as. Nem hiszem, hogy az itthoni Müller olyan minőségben forgalmaz, mint a kinti. A másik dolog pedig az, hogy én nem német nutellára gondoltam, hanem például a olasz Ferrero nutellájára. A kint megvásárolt sokkal finomabb, mint az itthon árult. Az itthoni émelygős, kevésbé mogyorós ízű, az ottani mogyorósabb, finomabb, és ez a lényeg, hiszen mogyorókrémről beszélünk.
2017. okt. 29. 09:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A müller minden terméke német címkés, itthon nyalnak rá plusz magyar címkét
2017. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Attól, hogy német címkés, még lehet silányabb minőségű. A keleti országoknak szánt termékek egy része rosszabb minőségű, mert a keleti embereknek ez is megteszi, a német természeténél fogva nincs megelégedve a silánnyal.
2017. okt. 29. 12:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ilyen hülye vagy kérdező akkor hid azt ,én meg tudom hogy müllerben csak német termék van pl német nutella ,de hogy mondjak valammit én nekem évente 2x németországbol hoznak nutellát ,rokon és pont olyan ize van sőt az őssze tétel is ugyan az a német cimkén .nincs különbség csak árban.
2017. okt. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem silányabb minőségű, ami ide jön, nutella meg pláne nem, mivel egy gyárban csinálják

Ami miatt más, hogy más az alapanyag, pl cukor Kelet-Európában valamivel több az igény rá (errefelé édesebben szeretik a cuccokat), ezért többet tesznek bele, más a víz is pl. Ennyi a nagy összeesküvés

2017. okt. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!