Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Valóban jó táplálék a cukorbet...

Valóban jó táplálék a cukorbetegeknek a köles? Biztos?

Figyelt kérdés

Én nagyon póruljártam a kölessel.

Köleskását csináltam /minden ízesítés nélkül/ és gyanútlanul megettem egy kistányérnyit. Cukorbeteg vagyok, 7-8 közt van a cukrom. Miután megettem a köleskását kb. 1 óra múltán furcsán kezdtem magam érezni. Megmértem a cukrom és megijedtem, mert 16 volt. Féltem, hogy bekómálok, de kb. 2 óra múlva visszament 7-re.

Gyorsan utánanéztem és meglepődve tapasztaltam, hogy a kölesnek is magas a glikémiás indexe /71/. Viszont nem értem miért javasolják cukrosoknak is?

Mindegy én soha többé nem eszem kölest!!!!


2017. nov. 2. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10: Minden étkezés után méred??
2017. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%
Megnéztem más oldalakon és azért ajánlják, mert lassan felszívódó. Szóval szerintem mástól ment fel, vagy pedig túl sokat ettél.
2017. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

Inzulinos és gyógyszeres vagyok én is.

Elolvastam, a kölesnek 72 %-a szénhidrát.

Én ismeretlen ételbe bele se merek fogni alapos kutatás nélkül.

Ráadásul még pocsék is!:(

Egyébként a cukorbetegség egy eléggé kacifántos dolog, nekem pl. az almától van az egekben, holott az még a kórházi diétában is benne van, de a görögdinnyétől semmi változás.

Kómát meg valóban az alacsony cukorszint okoz, ezért kell a zsebedben, táskádban mindig lennie szőlőcukornak.

A TARTÓSAN MAGAS vércukor okoz érproblémákat, ezért megy tönkre a vese, a látás, a szív, vágják le érszűkület miatt a lábakat. Időnként egy-egy hibásan megválasztott étel miatt kiugró vércukor még nem halálos, de azért vigyázz!

2017. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen, minden étkezés előtt és után mérem.

Sem azelőtt sem azóta nem volt ilyen kiugrásom.

Egy kistányérnyi kása nem nevezhető nagy mennyiségnek.

Valóban minden étkezés után valamennyivel /1-2/felmegy a cukrom, de nem 9-el.

Szó mi szó, azért írtam ezt a kérdést, hogy felhívjam a figyelmeteket, hogy ne dőljetek be az interneten terjedő hazug dumáknak.

2017. nov. 2. 20:11
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

14: Attól még lehet, hogy másnak tényleg jó.

De ha te már kitapasztaltad, hogy neked nem jó, akkor ne egyél máskor.

Elég egyéni. Nekem apukám cukorbeteg, 2-es típusú, és neki tök érdekes, hogy ha vacsorára sok szénhidrátot, édességet eszik, akkor reggel tökéletes a cukra. Egyébként meg magas :D

2017. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
figyelj lehet hogy neked nem jó , de többbségében jó lehet. szóval nem kell a dráma.
2017. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi neked a kistányérnyi, de ilyen tömény szénhidrátból könnyen lehet sok az is (én sem gondolnám soknak, főleg, hogy vizesen ugye sokkal kisebb a szénhidráttartalma, de változó, kinek mi a sok, ha pedig gyorsan felszívódó, arra főleg vigyázni kell).


Én nagyon finomnak tartom a kölest, de nekem is túl szénhidrátos. Igaz, én közel sem eszem olyan szénhidrátosan, sőt cukrosan, mint a cukorbetegek zöme.

Masszív szénhidrátot pedig főleg nem eszem, eszem mellé mást is, ami csökkenti a hatását s persze akkor kevesebb is elég.


Sok dolgot ajánlanak cukorbetegeknek, ami nem annyira jó nekik, sajnos nem árt résen lenni. S persze a cukorbetegek sem egyformán érzékenyek ugyanazokra az ételekre. de a magas GI azért intő jel, hogy vigyázzon az ember.

2017. nov. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Cukorbeteg létedre illene tudni, hogy a "kistányérnyi" NEM mértékegység, az ételeket MINDIG grammban kell mérni!!!!


A "kistányér" sem egyértelmü, hogy mekkora, az meg, hogy mennyit teszel bele, végképp nem - akár két-háromszoros mennyiség is lehet az egyes "kistányérnyi" adagok közt súlyban!

2017. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, csak amiatt mérted meg a cukrodat a köles elfogyasztása után 1 órával, mert "furcsán" érezted magad. De ezt a furcsa érzést más okozta. Ha ez a más dolog miatti furcsa érzés nem lett volna, és a szokásos 2 óra múlva méred meg, most nincs ez a kérdés, és nincs ijedelem sem.

Ha van egy kis pénzed saját szervezeted kutatására, egy-két hétig ne csak étkezés után két órával, hanem még két alkalommal, étkezés után fél órával, és étkezés után egy órával is mérd meg plusszban. És nyilván a szokott étkezés után 2 órával se maradjon ki. És jegyezd fel a vércukor naplódba azt is, hogy mit ettél.

Egyet ígérj meg, hogy nem ijedezel, ha az étkezés utáni fél, vagy egyórás érték jóval 10 feletti lesz. Ez a kettes típusú diabetesnél nem ritkaság. És éppen amiatt, hogy ne ijedezz, azt javasolják, hogy étkezés után 2 órával mérj cukorszintet.

Látni fogod, hogy a köleshez hasonlóan más ételek is okoznak ilyen kiugró csúcsot a cukrodban, ami 2 óra elteltével szépen elsimul. Még az egészséges emberek vércukor szintje is az egypúpú teve hátához hasonló görbét mutat szénhidrát fogyasztáskor, csak az ő szintjük nem megy 10 fölé, mert a gyors inzulinválaszuk ép. Neked meg nem jól működik, csak a lassú viszi vissza.

A kölessel együtt, azokból az ételekből, amik nagy kiugrást okoznak a majdani méréseid alapján, ezekből egyszerre keveset egyél. De a köles egészséges, és nem vagy eltiltva tőle.

2017. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igaza van a 19-nek.

Nekem azt mondta a diabetológus, hogy mivel 5 óránként adom az inzulint, középidőben, azaz 2,5 óránként nézzem a cukrot, elvben akkor van a csúcson. Onnan már lefelé kell/kellene mennie a következő 2,5 órában, a következő inzulinig.

2017. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!