Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet bajom ettől az ételtől?

Lehet bajom ettől az ételtől?

Figyelt kérdés
Most ettem egy darab szeletelt kenyeret amit ezelőtt héten vettem és csak egy darabot ettem de nem volt penészes és az íze is jó volt lehet bajom?
2017. nov. 11. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2017. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az igazság hogy elirtam és nem 1 hanem 3 hetes de az íze így is jó volt de tele van tartósító szerrel azért nem penészes szerintem! Na és így lehet bajom hogy 3 hetes?
2017. nov. 11. 23:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt furcsa színe, illetve ízre sem volt rossz, akkor egész biztosan nem lesz bajod tőle. :)
2017. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Én úgy tudom ezek a mai kenyerek, mindegy, hogy szeletelt, tartósított, vagy csak sima, 24 órás kenyerek, tehát a felbontás után egy napon belül meg kell enni. Vagy a megvásárlástól számítva, ha aznapi sütésű kenyeret veszünk, meg kell enni.

Sajnos ehhez nem mindig tudom tartani magam, és velem is előfordul, hogy több, mint egy napos kenyeret is megeszek, de 2 naposat már nem szoktam.

Ezt régebben egy szakértő nyilatkozta egy rádióműsorban, hogy ezek a mai kenyerek 24 órás kenyerek, és hosszú távon súlyos betegségeket okozhat az, ha több, mint egy napos kenyeret eszünk rendszeresen.

2017. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Szeletelt, csomagolt kenyérnél rá van írva a lejárat ideje, e határidőn belül a felbontástól számítva 1 napon belül meg kell enni.

A tiédre mi volt ráírva, mikor járt le? Mert valahogy nem tudom elképzelni, hogy a szeletelt kenyér ilyen hosszú ideig megőrizze a minőségét.

2017. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem attol lehet bajod,hogy 3hetes hanem attol ,hogy tele van tartositoszerrel.
2017. nov. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

A csuda tudja, mi van ezekben a kenyerekben s azzal mi történik, de kétlem, hogy vészes lenne. Saját kenyérnél egyszerű, azt simán megeheti az ember hetek után is, ha nem penészes vagy férges vagy ilyesmi.

Erősen mérgező dolgot csak nem raknak bele a boltiba se, illetve miket beszélek, élelmiszeripar. Oké, szóval lehet, hogy káros, de hogy konkrétan rosszul legyél tőle egy alkalomnál, ahhoz alaposan érzékenynek kell rá lenned.

2017. nov. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Carragher_x ***** válasza:
74%

Nos, akkor derítsük ki, hogy kamu-e a kérdés:)

Hol tároltad a kenyeret eddig?

2017. nov. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
Sok jóra ne számíts.
2017. nov. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piriiiii ***** válasza:
51%

Mi magunknak sütjük a kenyeret (vagy kenyérsütő gépben, vagy kemencében, de a lényeg, hogy TUDJUK, mi van benne), mióta egyszer egy sima bolti kenyérben apám ráharapott egy komplett sörösüveg aljra.

De néha manapság is veszünk szeletelt, csomagolt kenyeret, szeretem is, nem sok gond van vele, napok után is esszük, még sose volt bajunk tőle. Mondjuk én eleve nem sok kenyeret eszek.

2017. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!