Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Veszelyben vagyok mint kezdo...

David2014 kérdése:

Veszelyben vagyok mint kezdo vegetarianus? Tovabb lent

Figyelt kérdés
rohamosan kezdek fogyni amiota a vgetarianus eletmoddal kezdtem foglalkozni, elotte se voltam tul sulyos de abbol is vesztettem 8 kg az elmult idoben kevesebb mint 4 honap alatt. ugy gondolom megerzodik a feherje veszteseg, mivel es hogy tudnam potolni hogy elerjek optimalis testsulyt?

2017. nov. 12. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk úgy, hogy eszel normális mennyiségű fehérjét


De kezdetnek leírhatnád az afataid, meg az étrended, hogy tudjunk érdemben segíteni

2017. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

koszi a segitseget, gondolom vegetarianus vagy ..


189 magas , most mar csak 65 kg, 28 eves ... 74 voltam fel evvel ezelott.


mexikoi zoldsegkevereket szoktam enni heten 1, 2x( bab, kukorica, zoldborso, sargarepa, paprika, teszek meg bele csicseriborsot es lencset), barnarizset, teljes kiorlesu tesztafeleket: spagetti es hasonlo tesztak. barnakenyeret eleg ritkan, krumplit, heten egyszer szojat es sarga borsot. kb ezek vannak felvaltva a magok melett amik : dio, mogyoro, nyers tokmag hantolt, aszalt gyumolcsok. gombat ritkan.

Amiket elhagytam: hus, tejtermek osszes, tojas , hal, mez, edesseg, edes italok. kb ennyi.

2017. nov. 12. 20:26
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem be fog állni a súlyos amiket írtál elég fehérjedús ételek abból biztos nincs hiányod. A mostani súlyos normális, ne aggódj.
2017. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

emellett nem lehet fehérjehiányod, ha megfelelő mennyiségeket eszel, hüvelyesek, rizs megfelelő mennyiségben tartalmaznak fehérjéket és fel is s

Inkább valami nyomelem vagy vitamin hiánya lesz a ludas esetleg a túl kevés kalória.


1. kezdj el számolni pl kalóriabázis, fitbit, my fitness pal vagy valami hasonló oldalon vagy applikációban

2. irány az orvos, teljes vérkép és vizelet (éves szűrővizsgálat)

3. nézz utána miben milyen mikro- és makro tápanyagok vannak, úgy érzem kicsit, hogy nem sok átgondolással ugrottál bele ebbe a vegetáriánus kajálásba

4. pasiként ne egyél heti 1nél többször szóját, nem jó hosszú távon

5. viszont a kajád rém egyhangúnak tűnik és inkább vegánnak

Javaslom, hogy csinálj zöldségfasírtokat, vagy gabonafasírtokat, a szóját tofuként egyed, azt lehet grillezni vagy pörköltnek megcsinálni. Vagy pl curry, dahl. Friss salátákat miért nem eszel? Mogyoróvaj? Javaslom 2-3 hétig rendelj ételt pl. teletálnak van vega és vegán ételsora is, de ha nem is rendelsz, nézegetni, hogy legyen ötleted főzni, lehet

6. Ismerkedj meg a zöldségekkel,nem túl változatos a kosztod. Pl. Avokádó (mindenképp iktasd be, jó a zsírtartalma), édesburgonya, vörös és fekete lencsefélék, burgonyafélék: lila burgonya, csicsóka; karfiol, brokkoli, cukkini, paszternák, spenót, paprikafélék (néz utána milyen mikro és makro tápanyagok vannak benne, és hogyan kell őket elkészíteni

7. Ismerkedj más alapanyagokkal. Pl gabona és álgabona félék: bulgur, több féle rizs, amaránt, köles, hajdina.

Emellett kókusztej, kókusztejszín, növényi tejek, olajfélék: olíva, repce, tökmag

8. sportolsz? Kéne súlyzós edzés és mehet mellé rizsfejérje, ha a számolás után úgy érzed még kell.

9. keress vegetáriánus oldalakat, fórumokat!

2017. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

ja kihagytam, esetleg dietetikus és keress fel egy erre szakosodott boltot, ahol tanácsokat is kapsz.

nem tudom merre laksz, de pl őket ajánlom : [link]

(nem az én érdekeltségem, de nekem segítettek sok mindenben, másban, mert nem vagyok vega, bár mostanában én is inkább csak olyan kajákat eszek, mint egy lacto vega)

2017. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem írtad, hogy miböl MENNYIT eszel, mert valószínüleg masszív kalóriahiányod van.


Ehhez a magassághoz a normál testsúly 71 és 89 kg között lenne, a 65 már kimondottan sovány kategória, nem sokkal a kóros fölött.


Egy ilyen magas férfinek a te korodban napi 2800-3000 kcalra lenne szüksége, és valószínüleg ezt még csak nem is közelíted. Ezen kellene sürgösen változtatni, mert attól, hogy vegetáriánus vagy még nem kellene fogynod, föleg nem ennyire.

2017. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Ne a vegetarianizmus szélsőséges formáit gyakorold, próbálj valamennyi állati eredetű anyagot is fogyasztani. A növényi élelmiszerek biokémiailag rosszabbul hasznosulnak, mint az állati eredetűek, emiatt is többet kellene enni, mint a vegyes táplálkozás esetében (legalább 10%-kal). Nem a fehérje, hanem a zsír hiánya okozza a súlyveszteséget.
2017. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%
Nekem is így volt amikor elkezdtem, pedig tonna számra ettem a táblás csokit.
2017. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

lenmagból ehetnél többet, vagy egyéb jóféle olajból. szóját keveset. vagy kipróbálhatsz ízesítetlen (és édesítetlen) rizsfehérjeport.

de alapból nincs nagy baj. esetleg pajzsmirigy túlműködés is lehet (a szója bekavarhat)

2017. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Egy 189 cm magas pasinak hogyan lenne már a 65 kg normális???
2017. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!