Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ismeri vki az ürgehúst,...

Ismeri vki az ürgehúst, milyen íze van neki?

Figyelt kérdés

Csak hallomásból tudom, hogy az Alföld népének körében van hagyománya az ürgehús fogyasztásának. Milyen íze lehet? Ránézésre úgy vélem, hogy a nyúlhoz lehetne hasonlítani.

Más népeknél patkányokat fogyasztanak, amelyeknek valóban ízletes, fehérjegazdag húsuk van, de csak azért, mert másmilyen annak a fajnak az élőhelye és a táplálkozása. Ha jólemlékszem indiai mezei patkány volt.



2017. nov. 25. 15:10
 1/2 Ali Tepelenti válasza:
100%
Gyermekkoromban többször ettem pörköltként, az íze olyan, mint a mezei vagy üregi nyúlé. De remélem, hogy a kérdésed csupán elméleti, mert ma már az ürge védett állat, és ha ürgefogáson (ürgeöntésen) kapnak rajta, az drága mulatság lesz!
2017. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom és nem áll szándékomban csak úgy, öncélúan hozzáférni. Ha lesz rá törvényes mód.

Kösz a választ!

2017. dec. 4. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!