Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen Angliában kapható...

Milyen Angliában kapható édességet érdemes megkóstolni? Nektek melyik a kedvencetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nagyon kedves ismerősöm küldene nekem haza különböző édességeket Angliából, mondta hogy mondjam meg milyet szeretnék. Én nem igazán ismerem hogy ott milyen édességek vannak. Aki esetleg kint él vagy evett már Angliában kapható édességet kérem a segítségét. Melyik az amit mindenképpen érdemes megkóstolni? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :) Legyen mindenkinek szép napja!

2017. dec. 14. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Külön angol édesség nem igazán van ami nekem bejött viszont az otthon is kapható csokik ,nasik töredék áron vannak az otthonihoz képest (kinderbueno és hasonlók :)
2017. dec. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
egy émelyitő fehér krémet ettem soxkor angliába, a gyerekek kedvence volt, marshmello -mályvacukor? Talán?
2017. dec. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Shortbread - ez omlós vajas keksz. Scoone -édes, mazsolás pogácsa szerű sütemény. Cadbury -tejcsoki. Maltesers - csokival bevont puffasztott valami. English toffe - anizsos, gumis cucc, szép színes. Quality street -ez toffee-bonbon, nyúlós édesseg
2017. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Shortbread - ez omlós vajas keksz."

Megerősítem. Érdemes ilyen típusú cuccot hozni :)

2017. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Reese's peanut butter cup (mogyoróvajas kis töltött "kosárka", naaaagyon finom), Lion bar (kicsit a Balaton Bummra hajaz), Laffy Taffy (cukorka), Cadbury csoki (a caramel nálam a favorit, de a Cadbury double decker is isteni), Galaxy bar (caramel!!).


Ugyan nem kifejezetten édesség, de én kérnék esetleg Ovaltine-t, ez forrócsoki por, egy sűrű nesquickes kakaó lesz belőle, én személy szerint nagyon szeretem a ízét. Mogyoróvajat megérné esetleg hozni, mert kint fillérekbe kerül, itthon drága. Illetve a csipszek közül annyi van, annyiféle méret és ízesítés, hogy szinte lehetetlen választani. Ha valami nagyon klasszikusan angolt szeretnél, akkor természetesen a sós-ecetes csipszet ajánlom, de tudom, hogy ez nem mindenkinek ízlik, szóval majd eldöntöd :) Én nagyon szerettem, hogy ilyen kis pici zacsikban is lehetett kapni 20-25 grammos csipszeket, az annyi, amennyit egyszerre megeszel kb, így nem lesz az, hogy belekezdesz a zacsiba, félbehagyod, aztán utána már nem friss, nem ropogós, stb.

2017. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! Annyira jók vagytok :D mindenkinek ment a zöld kéz ;) . Jöhetnek még hogyha eszetekbe jut valami . Nagyon szeretem a savanyú dolgokat meg a csípős dolgokat. Chips, gumicukor stb Ilyen ízvilágba tudtok ajánlani valamit ?
2017. dec. 14. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Cadbury bármit.
2017. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- Gingerbread - gyömbér ízű mézeskalács,

- az említett scons (kb. édes pogácsaszerű vmi.), félbevágva és double cream-mel (sűrű tejszín) vagy vajjal megkenve isteni uzsonnára/ teához

2018. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!