Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Piros alma milyen fajta, mit...

Piros alma milyen fajta, mit értenek rajta a kérdezők?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, több másik kérdésnél láttam, hogy valaki azt mondja, "piros almát" eszik. Én úgx tudtam, hogy van jonagold, meg golden, jonatán, ilyesmik, ezek a fajták, de olyan, hpgy piros alma, nincs. Vagy van?
2018. márc. 3. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Direk provokálsz, vagy alapból értetlen vagy?! :D
2018. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Mi az az alma? Én csak Malus domestica-t ismerek.

Eszem is egy szép pirosat.

2018. márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Olyan alma ami piros színű, ezek jellemzően edesebbek az átlagos almánál tehát több cukor van bennük tehát több kalória.

Az a kérdező, aki így fogalmaz, nem az általános almára kiváncsi, hanem az átlagosnál édesebb, piros szinuekre, viszont a konkrét fajtát nem ismeri, vagy annyira pontosan nem érdekli, mivel tudja, hogy az erettsegtol is függ a gyümölcscukor tartalom.

Nehezen megy a szövegértés, illetve az írott szövegből közvetett információ kinyerése..

gyakorolj meg, mert sosem lesz normális érettségid...

2018. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Többiekkel értek egyet. Ez a fajta nem gondolkodás az élet minden területén lassítani fog.
2018. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Elárulnád, hogy miért érdekel? (Tudom, a káka meg a csomo, de azon felül?)
2018. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mert fogyókúrához kérdezik, és mert il,en alapon kérdezheti azt is, hogy sárga tök vagy világosbarna keksz. Na meg ha almát eszik valaki, akkor csak pirosat? Ha a fele sárga, a fele piros, akkor már ott hagyja? Vagy miért nem mondja, hogy csak alma?

Az egyetlen válaszadónak, aki nem kötekedett, köszönöm, ment a zöld kéz!

2018. márc. 3. 18:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez fogyókúra kapcsán merült fel, akkor még akár lélektani oka is lehet, hiszen valami kis derűs színe legyen már annak, amit meg lehet enni. Egyébként sokszor van a forgalomban "piros alma" megjelöléssel áru, amikor feltehetően ömlesztve és nem fajtaazonosan veszi a kereskedő. Fogyókúrában meg tényleg figyelni kell arra, hogy ha már a mennyiség és a kalóriatartalom is kicsi, akkor legalább a megjelenés legyen színes és esztétikus.
2018. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik konkrétan "Piros" fajtanevű alma is: [link]

Vagy erre gondolnak, vagy egyszerűen csak arra céloznak, hogy nem zöldalmát esznek, hanem pirosat.

2018. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát jó. :) Én mindig fele sárga-fele piros almát szoktam enni és venni, de akkor majd egyszer kipróbálom a "pirosat" is ;)
2018. márc. 3. 18:51
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 az hogy te olcsó almát veszel és nem lattal meg teljesen piros almát nem minket jellemez, hiába kotekszel
2018. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!