Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van bármilyen felismerhető...

Van bármilyen felismerhető jele annak, ha a zöldség/gyümölcs rossz, ehetetlen?

Figyelt kérdés
Sajnos így jártam avokádó vásárlásnál, annak ellenére, hogy kívülről frissnek tűnt számomra, belül megbarnásodott, nem lehetett enni belőle. Jártam már így más gyümölcsökkel is, nem tudom mit lehet tenni.
2018. márc. 5. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Semmit. Főleg trópusi gyümölcsöknél mindig lutri és ritkán lehet jót kifogni. Az hogy ránézésre friss semmit nem jelent, mivel éretlenül szedik, sokszor van hogy kívülről szép friss aztán meg se érik semennyire hanem egyből rothadni kezd. Pl én mangóból soha nem a szép frisset veszem hanem akkor ha kicsit ráncos, mert az általában finomabb meg már majdnem érett. Avokádóból is csak érett avokádót, azok közül válogatom ki ami még nem túl puha mert azok is általában már be vannak barnulva ami nem is lenne gond de az ízén is érződik.
2018. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Avokadonal sajnos pont nem, en is jartam mar igy. Kivulrol tokeletes, a magtol kezd barnulni, csak akkor veszed eszre amikor mar felvagtad. A tobbi gyumolcs meg zoldseg is mind egyedi, de altalaban latszik ha utodott, puha, levet eresztett, stb.
2018. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jelentem, működik a módszer: [link]
2018. márc. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) +1
2018. márc. 5. 17:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Én mangosztánnal jártam úgy legutóbb, hogy belül tiszta penész volt, pedig kívülről semmi sem utalt erre:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerek__..


Persze avokádóval is jártam már pórul, de ott mondjuk azért nem feltétlenül kell kidobni az egészet, elég a megbarnult részeket levagdosni. Persze így is bosszantó nagyon, ha a gyümölcshús közel fele a szemétben landol...

2018. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Az egész része barnás volt:-/ legalábbis a feléig vagdostam meg és végig ugyanolyan, menthetetlen volt:))
2018. márc. 5. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

az a baj hogy azt vissza se nagyon tudod vinni, mert ráfoghatják hogy a levegőn amúgy is megbarnul pár óra alatt. Friss kókusszal szoktam úgy járni néha hogy ehetetlen tiszta lila a belseje, azt cserélik ha visszaviszem csak az is macera, de mivel 800-900 forint körül szokott lenni azért inkább visszaviszem.

2018. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az avokádónál a tapintásán érezni. Nem puha, hanem poshadt, levegős, hálós lesz belülről, ha romlik, tehát teljen más mint a friss vagy egy kicsit puhább, érettebb.


A legtöbb gyümölcsnél szerintem egyértelműen látni, talán a citrusféléknél nehézkesebb, de tapintásra ott is meg lehet állapítani.


A zöldségeken meg szintén viszonylag gyorsan meglátszik.

2018. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A burgonyánál is nehéz megállapítani ha belül beteg. Én inkább pár szemmel többet veszek, mert jártam úgy hogy egy kilónak közel a felét eldobáltam.
2018. márc. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Krumpli, ha zöld, akkor nem szabad megenni.
2018. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!