Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » El lesz a sonkám 17 Celsius...

El lesz a sonkám 17 Celsius fokban?

Figyelt kérdés
Nincs kamrám, hűtőbe meg állítólag nem szabad rakni a sonkát, mert elveszti az erejét. Beakasztottam az előszobába, ott 17 fok van. Eláll ott csütörtökig? Akkor főzöm meg.
2018. márc. 26. 00:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Inkább a hűtőbe rakd. Pár alatt semmi baja nem lesz.
2018. márc. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A sonka biztos jól ellesz 17 fokban, nem olyan unatkozós sonkák ezek. De ti se fogtok unatkozni miután ettetek belőle csütörtökön. :)
2018. márc. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tedd hűtőbe! Én még fagyasztóba is szoktam tenni ha sokkal előbb vesszük meg. Semmi baja tőle!!!nagyon fini szokott lenni!
2018. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Igazán nem tuodm elképzelni, milyen "erejét" veszti el a sonka, tudnom szerint ugyanis ilyen nincs neki!!!!


Emellett a hütöben semmi baja sem lesz, de ha nem alaposan megfüstölt (hanem gyors eljárással készült) sonkáról van szó, az szobahömérsékleten hamar megromlik.


Szóval inkább tedda hütöbe és ne kockáztasd, hogy az ünnepeket a Wc-n vagy az ügyeleten töltitek!

2018. márc. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a hűtőben megpenészesedik a sonka, konyhaszekrénybe szoktam tenni, ahol szellőző van a ház falán az utcára, ott hűvösebb van még ilyenkor.
2018. márc. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hagyományosan, sózással és füstöléssel készült akkor hűvös jól szellőző helyen sokáig eltartható, nekem a kamrám 15 fok körül van, ott semmi baja nem szokott lenni , ha viszont gyorspácolt akkor a hűtőben a helye.
2018. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Semmi baja nem lesz a hűtőben. Mi ott szoktuk tárolni és teljesen jó.

Nem is értem, hogy hogyan veszítene el, milyen erőt??

2018. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha kiakasztod a szabad levegőre az is jobb mint a melegen tartani.
2018. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy ez házi, parasztsonka. A szabad levegőn én is gondolkoztam, ha nem lenne éjjel még mindig mínusz.
2018. márc. 26. 14:01
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát én 17 fokban tuti nem tárolnám, vagy akkor garantált utána a cifrafosás. :(


Kitenném a teraszra, éjszakára bebugyolálva pléddel, hogy nem fagyjon meg.

2018. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!