Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyi ideig áztassam vízben...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mennyi ideig áztassam vízben a kötözött sonkát, mely füstölt, csak étkezési sót és, nátrium-nitritet tartalmaz?

Figyelt kérdés

Direkt nem akartam olyat venni, ami gyors pácolással készül.

Köszi a választ!



2018. márc. 27. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Egy napig szokták, hogy a pácolás/füstöltés során bekövetkezett vízveszteséget pótolják, mert így a megfött sonka nem lesz annyira szálas, hanem puha, omlós.
2018. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Nem ázik ki a hús nagyon?

Ezt arra értem, hogy a nyers húst nem szoktuk áztatni órákig, hogy ne veszítsen a létfontosságú ásványi anyag tartalmából, hanem a levesbe főljön bele.

2018. márc. 27. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
+1 az egy naphoz. Nem azik szet, pont jo lesz.
2018. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A sonka nem nyers hús, hanem "szárított", mert a pácolással és füstöléssel a víztartalma erösen csökken, ezért áll el. Amíg a sonka sósabb, mint a víz, addig a víz megy bele és nem a sonka íze ázik ki, csak a sóssága lesz "hígabb". A legalább egy napos áztatás kell ahhoz, hogy jó ízü fött sonkát kapj.
2018. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Így már értem.

...és a főzővízben kell hagyni kihűlni, hogy ne legyen száraz.

2018. márc. 27. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez is igaz
2018. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!