Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megtennétek, hogy az év egy...

Megtennétek, hogy az év egy tetszőleges hónapjában, csak olyan élelmiszert vásárolnátok, amit legfeljebb 50 km sugarú körben termeltek, vagy állítottak elő?

Figyelt kérdés
[link]
2018. ápr. 6. 09:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A laķóhelyetekhez képest, 50 km sugarú körben.
2018. ápr. 6. 09:41
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Kéne a francnak a sok hitvány élelmiszer.
2018. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egész évben helyi termékekre törekszem, de azért van néhány trükkös dolog.
2018. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha nyár lenne és a nagyszüleimnél tölthetném azt az 1 hónapot.
2018. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb az ország fele éhenhalna
2018. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne ilyen, akkor igen.

De ha nem lehet mindent így beszerezni, akkor nem.

Nekem is csak a nagyszüleimnél sikerült, mert ők sok mindent termeltek :) Zöldségeket, gyümölcsöket, voltak tyúkok, tojás, hús is házi volt. Egy időben még a kenyeret is maguk sütötték és a vajat is maguk köpülték.

2018. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy hónap? Durva lenne, de meg tudnám csinálni., Elvégre sokkal lazább lenne, mintha nem ennék semmit és azt is túlélném :)

Tojás 10-16km, zöldséget is termesztenek errefelé (nagy káposztatermő vidék, a többi cuccal nehezebb lenne, de a megyeszékhelyen van piac helyi termelőkkel s az csak 25km. itt a falvak egyikében sincs piac, sajna. a tojásos nénik adnának valami kerti zöldséget, ha kérnék :) legyen az a hónap, amikor paradicsomot árul az egyik és terem neki elég), szóval az étrendem alapja meglenne.


Az, hogy nekem napi étel a kakaó, a kávé és a kókusz, nos, nehezít, de elvben kibírom nélkülük. Fűszerből is elég a só... Oooops, itt nincs sóbánya, akkor mi van? Még mindig nem adom fel, a lágytojást megiszom natúr is, a zöldséget nem kell sózni.

Vagy a só nem számít? Mert szigorúan véve akkor nem vehetünk húst vagy sajtot (az is itt van a szomszéd utcákban), mert használnak hozzá nem helyi sót...


Sóval OK. Kicsit aszkéta, de menne. DE nagyon komoly ok kell rá, nem olyan, mint a "no booze november", amihez én is kapcsolódtam tavaly (mivel nem szoktam minden hónapban italozni, elég könnyű is volt, de van, akinek nehéz). Ez durva, nagy lemondásokkal jár. Egyszer nem volt egy hétig kávém, bele kellett adnom apait-anyait, kókusztejet és kakaót ittam, OK. De elveszik ezt is és akkor le kell szoknom totál :D De menne, persze, függő nem vagyok, csak hedonista.


A cikkben szereplő növények közül csak a kakaót esszük a családban, de azt állandóan. Hajajj. Ahogy öregszem, rájövök, hogy ha nem akarok szenvedni és beszorítani magam, jobb, ha keményebb vagyok. Az élet kegyetlen itt a Földön. Azért... szeretem, ha nem támogatok mindenféle rossz dolgokat :(

Csudába.

2018. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Zoldseg, gyümölcs, hús, tejtermék nálunk így működik egész évben. Nyáron teszek el belőle télire is.
2018. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, az 50 km sugarú körben előállított termék nem feltétlen jelent környezetkímélést. Sokkal több múlik a csomagoláson és a gyártási technológián is például. Nagyobb cégek sokszor hatékonyabban állítják elő a termékeket és kevesebb hulladék termelődik, valamint az újrahasznosításra is jobban figyelnek.


Ezt leszámítva támogatom a környezetvédelem ilyen formáját, de azzal nem értek egyet, hogy a távolság lenne az elsődleges mérce.

2018. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!