Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mondanátok finom, egyszerű...

Mondanátok finom, egyszerű reggeliket?

Figyelt kérdés
Lehetőleg egyszerű alapanyagokkal.

2018. ápr. 22. 15:31
 1/6 anonim válasza:

Nyugodtan ird be internetre is de itt van par otlet ;)

-Zabkasa,banannal es fahejjal vagy barmilyen szezonalis gyumolccsel/lekvarral

-tojasrantotta/tukortojas

-tejbepapi

-valamilyen peksuti

-gyumolcsturmix,salata ha ez eleg neked

-muzli

-barmilyen szendvics,akar szenhidratcsokkentett kenyerbol

2018. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szénhidrátcsökkentett helyett a magvas, teljes kiőrlésű kenyeret javasolnám.


A gyümölcsturmix dúsítható olajos magvakkal vagy épp gabonával (zab, stb.), amitől sokkal táplálóbb és laktatóbb is lesz. Pl. kókusztejes-ananászos turmix pirított dióval vagy mandulával... nyami :)


zabkása, köleskása, amarántkása olajos magvakkal (dió, pisztácia, mogyoró, stb.), fahéjjal, vagy épp almával, körtével, kakóval, áfonyával, málnával, barackkal...amihez kedved van!


A kásák és turmixot 5 perc alatt készen vannak, laktatóak, ásványi anyag, vitamin, fehérje és rostdúsak.

2018. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. ápr. 22. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Csinálj omlettet (tojás, só, bors, összekevered, 2 perc alatt megsül, vajon a legfinomabb), vágd darabokra, és keverd össze bármilyen zöldséggel, sonkával, olívabogyóval vagy sajtkockákkal.
2018. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én személy szerint imádok tojást reggelizni, kb minden formájában, délutánig laktat. Leggyakrabban buggyantott tojást eszem egy szelet teljes kiőrlésű kenyérből készült pirítóssal és zöldségekkel, esetleg omlettet vagy rántottát (bele ami épp van otthon, paradicsom, bébispenót, sonka, kolbász, reszelt sajt, ill. szinte bármi tetszőleges kombinációja, egy kis sóval, borssal ill. én még Cayennet is szoktam rá szórni), baconös tojásmuffint vagy épp sonkás/baconös-tükörtojásos szendvicset.


Hétvégén sokszor csak hidegtálszerűen teszek ki a konyhaasztalra zöldségeket, sajtokat (mindig van itthon legalább 3-4 fajta sajt), sonkát/kolbászt, főtt tojást (néha fürjtojással), friss kenyeret vagy zsemlét sütök hozzá és ebből csemegézgetünk.


Én ugyan képtelen vagyok édeset reggelizni, de az amerikai palacsintának, édes bundáskenyérnek is egy csomó változata van, vagy például egy gyümölcsturmix is sokszor pont elég reggelire.

2018. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sokszor eszem zabkását, nem fozon, csak beaztatom vízbe kb 10 percre, utána a maradék vizet leontom. Belenyomkodok villával egy banánt, vagy ha nincs banan akkor egy fél almát belereszelek, Vay ha van megsutve alma, akkor a sült alma pepet keverem bele. Szoktam hozzá egy kis kanál kokuszolajat is tenni, csak mert az olyan egészséges :D és finom kokuszizt ad hozzá. Egy kiskanál fahejat, vagy cukrozatlan kakaóport is szoktak hozzá tenni, vagy esetleg etcsokit reszelek a tetejére, vagy csak beledarabolok egy kockányit. Szoktam magokat is tenni bele, igazából ami van itthon, legtöbbször dió, mandula, esetleg mogyoró, de bármi mehet bele. És a tetejére szoktam még valami friss gyümölcsöt, mostanában pl epret, szőlőt tenni, de bármilyen friss, vagy aszalt gyümölcs mehet rá, illetve ilyen superfoodok, hogy chia mag, vagy goji bogyó, csak nekem nincsenek ilyenek itthon (majd szerzek be:)) Szóval elég kreatívnak lehet lenni ezzel a zabkasaval. Szoktam tojást is, rabtottakent, vagy főtt tojaskent. Avokádós piritos, sima vajas mézes pirítós. Natúr joghurt gyümölccsel, házi túrókrem... (Túrót és natúr joghurot összekeverek, mézzel és steviaval edesitem, majd mazsolát adok hozzá, de bármilyen gyümölcs mehet bele) Mozzarella, sima szendvics. Inni általában teát, vagy vizet iszom, néha narancslevet.
2018. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!