Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A "sör = folyékony kenyér"...

A "sör = folyékony kenyér" -hez van hasonló?

Figyelt kérdés

Azt mondják, a sör a folyékony kenyér.


Van még ilyen mondás?



2018. máj. 6. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Valami olyasmit mondott a rocker nővérem mindig,hogy borra sör meggyötör, sörre bor forever. ( lehet pont fordítva de mástól is hallottam már )
2018. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Borra sör meggyötör, sörre bor bármikor. Ha már azt akarjuk, hogy rímeljen is legalább. Ami egyébként nem feltétlenül igaz. Vagy csak én nem iszom olyan ipari mennyiségű alkoholt, hogy rendszeresen komoly másnaposságom legyen tőle. De ha nagy ritkán keverem, akkor inkább fordítva szeretem: előbb a töményebbet, és utána a kevésbé erőset.


Amúgy visszatérve az eredeti kérdésre, azt sem értettem, mire vagy igazán kíváncsi... A sör mint folyékony kenyér persze igaz, nem véletlenül mondják ezt. Ugyanúgy szénhidrátot tartalmaz, mint a kenyér, így a hatása is hasonló. Nem véletlen, hogy régen hagyományosan a szerzetesek főzték, és főleg a böjti időszakban fogyasztották, mivel annak ellenére, hogy ital, képes elűzni az éhségérzetet is.

2018. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Ezt cáfolom, mindig zabálok a sörözések után :)
2018. máj. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy értettem,

a sört folyékony kenyérnek mondják

van-e még ilyen

tehát például a kávé a bikakábel (mert beindítja az embert)

vagy ilyesmi


Kösz az eddigieket

2018. máj. 7. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!