Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Sokszor van ha epret eszek ég...

Sokszor van ha epret eszek ég utána a gyomrom, hasmenésem lesz, és hányingerem. Mitől lehet ez, allergiás lennék rá?

Figyelt kérdés
2018. máj. 25. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy allergia, bár az tudtommal kiütésekkel is jár. Én sajnos egyáltalán nem bírom a gyümölcsöket, vagyis a gyomrom nem bírja. Mindenféle gyümölcstől elsavasodok és ettől én is rosszul érzem magam. Rájöttem, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. A vitaminigényt zöldségekkel pótolom, mert azokból sokféle van, ami nem savasít, viszont ugyanúgy megkapja a szervezetem a szükséges vitamint. Uborka, cékla, káposzta, kel, spárga stb. A tökmag rágcsálás is nagyon egészséges. Számomra csak küllemre vonzó a gyümölcs, képtelen vagyok megenni. Ha te kívánod, de nem megy, esetleg próbáld meg joghurt formájában, vagy készíthetsz házilag is joghurtot friss gyümölcsből. Én pl .a meggyet mártásként megbírom enni, főtt hús mellé, pirított darával amolyan retrósan. Szerintem nálad is a savasodás inkább a kiváltó ok, de más kombinációban működhet a gyümölcsevés.
2018. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig én úgy imádom de szerintem le kell mondjak róla :(
2018. máj. 25. 11:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Más gyümölcsel nincs bajom
2018. máj. 25. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nekem is nagyon gusztusos látvány, de mivel tudom mivel jár, könnyen ellent tudok állni. Amikor megkívánod, próbáld pótolni valami mással. Vegyél magadnak valamit, amit nagyon szeretsz.
2018. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet allergia , intolerancia vagy hisztamin intolerancia is.
2018. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet, hogy velem van baj, de ha valamitől ennyire szarul leszek, azt nemhogy sokszor, de kevésszer se eszem... :P
2018. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!