Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csöves kukoricát nyersen,...

Csöves kukoricát nyersen, vagy főzve érdemes lefagyasztani?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: A férjem legközelebb csak augusztusban jön haza külföldről, és megjegyezte, hogy mennyire sajnálja, hogy kimarad a zsenge kukoricából. Tudom, hogy még akkor is lehet majd kapni, de nálunk a közeli zöldségesben ebben az időszakban finom lédús és gyenge. Ezt meglehet valahogy őrizni fagyasztással? Ha nyersen, akkor lehántsam a héját?
2018. jún. 19. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Főzd meg!

Minden lefagyasztandó zöldséget "blansírozunk" főzés előtt.

De arra azért arra számítsatok, hogy nem lesz ugyanolyan, mint frissen!

2018. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

Nem főzés előtt, hanem fagyasztás előtt! Bocs elírtam.

2018. jún. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. És mi van akkor, ha nem teljesen főzöm meg, hanem amikor haza jön és elővesszük, még felrakom vízben tovább főzni? Akkor lehet egy kis friss érzete nem?
2018. jún. 19. 08:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ez egyszerűbbnek tűnik

2018. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A csemege kukoricát nyersen is forrástól számítva csak 10 percig kell főzni. Ha most főzöd forrástól számítva 5 percig, akkor majd evés előtt tegyed lobogó forró vízbe és csak 5 percig főzd, amikor visszanyerte a forrását.

Gyakorlatilag amit az előző válaszló küldött kinket, az is így készül.

2018. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Főzve szoktam lefagyasztani, ugyanúgy készítem, ahogy azt az #5.válaszoló írta. Nagyon alaposan be kell csomagolni, hogy megőrizze a nedvességet, mert hajlamos fagyasztva is kiszáradni.

A csöveket egyesével folpackba szoktam csomagolni, és ezeket beteszem simítózáras tasakba, így annyit lehet kivenni belőle amennyi éppen kell.

Fogyasztás előtt még fagyosan lobogó forró vízbe dobom pár percre, de csak addig amíg átmelegszik nem főzöm tovább.

2018. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper. Köszönöm :-)
2018. jún. 19. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!