Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell (és milyen formába...

Hogyan kell (és milyen formában érdemes) lefagyasztani a kenyeret? És hogyan kell kiolvasztani? Csak tegyem a pultra és majd kiolvad, vagy melegítsem?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyum félbevágva szokta lefagyasztani, mikor ki akarja olvasztani, akkor este kiveszi a fagyasztóból, lazán begöngyöli két konyharuhába, és kint hagyja a konyhapulton, reggelre kiolvad.

Szerintem praktikusabb leszeletelve, 2-3 szeletes csomagokban lefagyasztani, főleg ha kicsi a család.

2015. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én saját sütésű kenyeret, zsemlét fagyasztok, szeletelve, egy zacskóban.

Így mindig annyit veszek ki, amennyit épp megeszünk.

Ki lehet venni előző este is, egy zacskóba téve szép lassan felenged a kenyértartóban.

Ha gyorsan kell, a mikróban egy kiflinek 800 watton 20-30 másodperc, és kiolvad.

2015. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikróban csak egy szeletet vagy egy kiflit érdemes kiolvasztani, mert "frissen" meleg, puha, de ha kihűl kiszáradhat.

Hamar kiolvad amúgy a pulton, mert nem egy nagy tömb mint a hús, hanem laza.

A fagyasztóban legyen becsomagolva hogy ne jegesedhessen, mert akkor kiolvasztva elázik.

2015. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék szeletelve zacsiban fagyasztják. Aztán amennyi kell, kiveszik, és pirítós sütőben megsütik. Baromi jó.
2015. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kettesével rakom zacsiba, az egy napi adag. Reggel-délelőtt kirakom az asztalra, a 2 szeletet egymásnak támasztva mint a kártyavárat felállítom. Kb. fél óra, óra alatt kienged a konyha hőmérsékleten, és mintha frissen sült kenyér lenne!
2015. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én veszek szeletelt kenyeret és úgy ahogy van bedobom a fagyóban.Ha kell tálcára teszem,hogy magától kiolvadjon nem mikróban mert kiszárad.Igaz több időt vesz igénybe majd olyan puha lesz mint ahogy megvettem a boltban.Azóta így csinálom.
2015. ápr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!